MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Coca-Cola pripravuje balenie svojich nápojov, ktoré je možné transformovať na okuliare s virtuálnou realitou. Čosi podobné začal praktikovať McDonald’s vo Švédsku, keď detské menu Happy Meal zabalí do škatule, z ktorej je tiež možné vytvoriť headset s VR.

Novinka nesie označenie Happy Goggles a vo Švédsku bude dostupná v priebehu ďalších dvoch víkendov, a to dokonca až v 14 predajniach. Šťastie budú mať ale iba tí najrýchlejší, pretože spoločnosť plánuje predať iba 3 500 týchto špeciálnych balení. Podľa všetkého ale ide iba o skúšobnú prevádzku a ak sa novinka osvedčí, je možné, že McDonald’s začne baliť svoje detské menu do podobnej škatule aj inde vo svete.

V každom prípade, je vidieť jasný trend popularizácie virtuálnej reality a veľké spoločnosti ako Coca-Cola či McDonald’s majú skutočný potenciál takýmto spôsobom priniesť virtuálnu realitu medzi obrovské množstvo ľudí. Je tiež pravdepodobné, že podobným smerom sa vydajú aj ďalšie spoločnosti. Čo myslíte, kto bude ďalší?

Zdroj: Happy Googles via Android Authority

2.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+