MojAndroid

Asi poznáte situáciu, keď na internete nájdete zaujímavú aplikáciu a v domnení, že si ju stiahnete z oficiálneho obchodu Google Play nakoniec zistíte, že nie je kompatibilná s vašim zariadením. Tým z vás, ktorí majú svoje zariadenia rootnuté, pravdepodobne názov build.prop niečo hovorí. Práve modifikáciou tohto systémového súboru je možné docieliť, že vaše zariadenie sa bude správať ako ľubovoľné iné, čo umožní stiahnutie aj spomínaných nekompatibilných aplikácií. Ak sa vám ale nechce zbytočne zasahovať do identity a systémových súborov smartfónu či tabletu, máme pre vás elegantnejšie riešenie v podobe aplikácie Market Helper.

market helper 1

Market Helper je jednoduchá a pomerne nová aplikácia. Rootnutým zariadeniam umožní sťahovať aplikácie z Google Play tak, že sa budú vydávať napríklad za Samsung Galaxy S III, Kindle Fire  HD, Kindle alebo Nexus 7 3G. V databáze sa zatiaľ viac zariadení nenachádza, no ak budete chcieť autorovi pomôcť pridať ďalšie, môžete odoslať informácie o svojom modeli.

Market Helper1Market Helper2

Aby sa vaše zariadenie vydávalo za niektorý z vyššie spomínaných smartfónov či tabletov, stačí si ho v menu aplikácie vybrať a aktivovať. Pre návrat k pôvodným nastaveniam musíte zariadenie reštartovať  s aktívnym internetovým pripojením.

–> Stiahni Market Helper <–

Market

Pomocou aplikácie Market Helper sme zmenili identitu Nexusu 4 na tablet Amazon Kindle Fire

Zdroj: codekiem.com via androidpolice

16.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+