MojAndroid

Minister zdravotníctva Marek Krajčí dnes spomenul možnosť, ako ochrániť ľudí a zabrániť vysokej mobilite – SMS priepustkami. Takýto model vraj otestovali v Grécku a my by sme mohli byť jednou z prvých krajín, ktorá ho zavedie do užívania.

Krajčí uvažuje nad SMS priepustkami

Na rokovaní sa dnes rozprávali ohľadom možnosti kontrolovať pohyb ľudí SMS správami. Fungovalo by to asi nejako takto: Potrebujem ísť k lekárovi, tak napíšem SMS správu možno s nejakými detailami centrále a tá mi odpíše, či môžem ísť. Ak by ma po ceste stretol policajt, ukážem mu spomínanú SMS správu a môžem ísť ďalej. Avšak niečo sa ešte môže zmeniť alebo rozšíriť, nakoľko vo svojom vyhlásení povedal aj to, že ešte nechce predbiehať.

Dôvodom, podľa Aktualít je fakt, že aj napriek zákazu vychádzania neubúda počet pacientov v nemocniciach. Krajčí na zajtra zvolá expertov a budú rokovať, či a ako toto opatrenie zaviesť do praxe. Môže sa stať, že nakoniec prídu s niečím iným alebo minimálne sa dočkáme presnejších detailov o tom, ako to bude prebiehať.

Zatiaľ ani nevieme, komu by sme posielali takéto SMS-ky. Preto na internete vznikol vtip o tom, že to pripomína detstvo. Vtedy sme sa pýtali rodičov, či môžeme ísť von a do kedy. Tak nejak podobne sa budeme aj teraz pýtať Mareka Krajčího (nie doslova), že či a do kedy môžeme ísť von. Budeme skutočne písať SMS-ky aj vtedy, keď pôjdeme do obchodu alebo do prírody?

Marek Krajčí a jeho SMS priepustky

Náš tip
Používatelia PayPalu pozor! Táto SMS vás môže pripraviť o veľa

1.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+