MojAndroid

Najnovšie smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL prinášajú okrem iného aj jednu veľmi podarenú softvérovú funkciu. Nájdete tu elegantné živé tapety, ktoré sa na prvý pohľad tvária staticky, no pri bližšom skúmaní objavíte nedbalý pohyb alebo iný náznak toho, že ide o živú tapetu. Jednou z nich je aj pohľad z vesmíru na Zem na mieste, kde sa nachádzate v danom čase. Táto tapeta sa priebežne mení, zobrazuje oblačnosť nad miestom kde sa nachádzate a strieda sa aj deň a noc, pričom v noci dokonca vidieť svetlá v mestách. Niečo podobné je teraz možné dosiahnuť aj na ostatných zariadeniach s Androidom.

Náš tip
XDA Developers: Portrétový režim z Google Pixel 2 dostupný na ďalších zariadeniach

Spravte si pozadie z mapy

Žiaľ, nezískate všetky funkcie, ktoré umožňuje tapeta na Pixel smartfónoch. Vďaka aplikácii Skyline však môžete aspoň na pozadie svojho smartfónu aplikovať satelitný pohľad na vami vybrané miesto. Iste, niečo podobné môžete dosiahnuť fotkou úseku z Google máp, no aplikácia Skyline vám umožní úsek z mapy priamo aplikovať ako tapetu a dokonca nechýba jemný pohyb pri odblokovaní zariadenia či nakláňaní telefónu.

Stačí si stiahnuť aplikáciu a otvoriť ju. Miesto na mape môžete nájsť podľa súradníc, alebo jednoducho ho vyhľadať po zadaní textu. Môžete zvoliť zobrazenie z väčšej a menšej diaľky podľa vášho uváženia. Hoci nejde o úplnú repliku pozadia z Pixel smartfónov, je to pekný efekt, ktorý prinesie originalitu vášmu smartfónu. V budúcnosti by ale aplikácia mala byť ešte zaujímavejšia – vývojár pracuje na zakomponovaní automatickej zmeny pozadia na základe vašej aktuálnej polohy, vďaka čomu by aplikácia získala úplne iný šmrnc. Ak ale vlastníte zariadenie so systémom Android 8.1 Oreo, využijete aj automatickú zmenu farieb prostredia systému na základe farieb na zvolenom pozadí.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: 1,99 €

Neoficiálna aplikácia od Google

Ak by ste si predsa len chceli vyskúšať pozadia z Pixel smartfónov a neprekáža vám, že ide o neoficiálnu aplikáciu, máme pre vás riešenie. Šikovný vývojár Pranav Pandey z fóra XDA pripravil port aplikácie zo smartfónu Pixel 2. Tento port funguje na množstve zariadení, no nie je úplne isté, že pôjde aj vám.

Na tomto odkaze nájdete linky na stiahnutie aplikácie. Pozorne si ale prečítajte inštrukcie, aby ste si stiahli takú verziu, ktorá bude fungovať na vašom zariadení. Aplikáciu potom nehľadajte v menu, ale podržte prst na domovskej obrazovke a prepnite sa do režimu výberu tapety. Nájdite kategóriu Živé pozadia a tu pohľadajte nové tapety, ktoré vám aplikácia priniesla. Nájdete medzi nimi aj spomínaný pohľad na Zem, konkrétne na miesto, na ktorom sa práve nachádzate. Práve toto pozadie však môže byť problematické, no za vyskúšanie nič nedáte.

Zdroj: Android Central, XDA

19.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+