MojAndroid

Po diaľniciach v Nemecku nejazdia len cestní piráti, ale aj skutoční hrdinovia. Majiteľ automobilu značky Tesla riskoval svoje auto (a aj vlastný život), aby zachránil iného šoféra.

Stalo sa tak, keď 41-ročný Manfred Kick riadil svoj elektromobil Tesla Model S po diaľnici pri Mníchove. Zrazu si všimol, že vedľa neho vodič Volkswagenu jazdí chaoticky. Keď si Kick uvedomil, že vodič je v bezvedomí, tak ho predbehol a pomaly brzdil, až kým obidve vozidlá nezastavili.

kklilvdauu3z9gaav0zs

Vodičovi dal okamžite prvú pomoc, zatiaľ čo ľudia, ktorí zastavili, zavolali záchranku. Muž zrejme utrpel mozgovú mŕtvicu a bol prevezený do nemocnice. Jeho stav je momentálne stabilizovaný.

Škody, ktoré si Kick na svojej Tesle spôsobil, sa vyšplhali až na 10 000 eur. Avšak keď sa o tomto hrdinskom čine dozvedel Elon Musk, okamžite sa na Twitteri ponúkol, že mu náklady na opravu automobilka nahradí.

Tak ako to býva po každej autonehode, nemecká polície vykonáva formálne vyšetrovanie proti hrdinovi Kickovi. Ale podľa policajta, ktorý vyšetruje prípad, udelia Kickovi skôr ocenenie za statočnosť ako pokutu.

Zdroj: Mashable

17.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+