MojAndroid

Na Kickstarteri bojuje o pozornosť projekt s názvom Magzet, ktorý pomôže zachrániť vaše mobilné zariadenia (či inú elektroniku) pred pádmi a zničením. Nejde pritom o žiadny špeciálny obal, ale o koncovku na pripojenie slúchadiel do mobilu/počítaču. Magzet sa totiž skladá z dvoch častí, kde jednu (MagJack) tvorí klasický 3,5 mm audio jack, ktorý sa zasunie do príslušného otvoru vo vašom zariadení a druhá časť (MagKap) sa zase pripojí na koniec vašich slúchadiel. Pointa je v tom, že tieto časti obsahujú z jednej strany magnetové hlavice, ktoré po priložení k sebe zapadnú a držia vďaka magnetom spolu.

Skutočný význam Magzet odhalí svoje prednosti vtedy, keď nečakane vstanete od počítača a v určitej vzdialenosti slúchadlami poriadne trhnete. Kým pri klasickom prepojení slúchadiel a zariadenia by mohlo dojsť až k poškodeniu konektorov či zhodeniu mobilného zariadenia, Magzet sa jednoducho trhnutím odpojí. Jeho koncovky pritom môžu ostávať v zariadeniach a v prípade potreby slúchadlá s MagKap len odpojíte a priložíte k ďalšiemu MagJacku. Týmto spôsobom sa zároveň konektory menej opotrebúvajú. Mimochodom, tvorcovia vravia, že takýmto prepojením i vylepšili kvalitu zvuku.

Magzet_Kickstarter

Dvaja vývojári, Jon Hallsten a Jeff Russel čakajú na podporu na Kickstarteri, kde si môžete Magzet predobjednať za 20 dolárov. Za cenu 55 dolárov dostanete 3 MagJacky a 2 MagKapy a doručené by vám mali byť do konca roka 2015.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Zdroj: Kickstarter

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+