MojAndroid

Jas displeja je nastavenie, ktoré je v Android svete skloňované mnohými pádmi. Väčšina Android zariadení v sebe integruje funkciu automatického nastavenia jasu displeja, no mnohí používatelia skôr volia manuálne nastavenie, ktoré je častokrát rozumnejšou a šetrnejšou voľbou. Dnes si však predstavíme aplikáciu, ktorá jas displeja ovláda priam dokonale a po niekoľkých minútach nastavovania môžete tento problém nadobro vyriešiť. Jej názov je Lux Auto Brightness a nižšie si môžete prečítať, čo vám táto aplikácia môže ponúknuť.

Lux je aplikácia, ktorá na základe vášho svetelného senzoru sníma množstvo svetla vo vašom okolí. Množstvo svetla dokonca dokáže Lux spracovať aj na základe údajov z kamier vášho zariadenia. Po získaní tejto hodnoty si ako prvé môžete nastaviť jas vášho displeja manuálne, pomocou widgetu, ktorý si umiestnite na plochu. Po kliknutí na widget sa objaví tzv. dashboard, ktorý obsahuje ovládanie jasu, aj tlačidlá pre obnovenie hodnoty svetla v okolí, tlačidlo na uloženie hodnoty, tlačidlo pre astronomický režim a skratku pre nastavenia. Lux dokáže váš jas nastaviť dokonca na ešte menšiu hodnotu ako 0% vo vašom zariadení, čo znamená, že si môžete nastaviť aj hodnoty niekoľko % “pod nulou”.

    

Samozrejmosťou je aj automatické nastavenie jasu podľa prostredia, v ktorom sa nachádzate. Priamo v aplikácii si môžete dokonca nastaviť aj hodnotu jasu podľa svetla, ktoré prichádza do senzoru. Ak vám teda nevyhovuje automaticky zvolená hodnota jasu, keď ste na priamom Slnku alebo hocikde inde, jednoducho jas pridajte a podržaním tlačidla “reťaze” priraďte danej hodnote svetla vlastnú hodnotu jasu. Výborná funkcia. Pri automatickom jase vám Lux ponúka tri situácie, kedy sa hodnota jasu mení – keď zariadenie prebudíte zo spánku (odblokujete displej), automaticky v istom časovom intervale (štandardne je nastavených 5 sek.) alebo hneď, ako dôjde k zmene prostredia, ktorú zaregistruje svetelný senzor.

    

Platená verzia aplikácie Lux Auto Brightness ponúka dokonca ešte viac možností nastavení. Medzi nadštandardné funkcie, ktoré získate po zaplatení smiešnych 1,18€, patrí napríklad nočný režim, ktorý zmení farby celého displeja tak, aby vám “neťahali oči” či astronomický režim, ktorý premení váš displej na červené spektrum, v ktorom sa dokážete počas tmy lepšie orientovať. Platená verzia samozrejme ruší aj limity bezplatnej verzie, takže si budete môcť nastaviť napríklad viacero vlastných hodnôt pri automatickom jase, zmeniť nastavenia svetelného senzoru či využiť niektorú z ďalších funkcií tejto výbornej aplikácie. Lux Auto Brightness si môžete stiahnuť pomocou našich widgetov pod článkom.

 

Lux Auto Brightness
Vito Cassisi
Verzia 0.51 (8. 4. 2012)
Veľkosť 672 kB
2.1+

1,18 €

 

Lux Auto Brightness – Free
Vito Cassisi
Verzia 0.51 (17. 3. 2012)
Veľkosť 651 kB
2.1+

Zadarmo

 

4.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+