MojAndroid

Postrehli ste nový fenomén súčasnej modernej doby? Ľudia sa niekedy viac pozerajú do mobilu ako na ľudí okolo seba. Presne to si všimol aj jeden zahraničný fotograf, ktorý sa rozhodol fotografovať ľudí, ktorý sa namiesto konverzácie so svojim kolegom z práce, partnerom pri posedení pri káve, či pri obyčajnom stretnutí na ulici radšej pozerali do mobilu. Práve ten sa v posledných rokoch stal akýmsi vykúpením v situáciach, kedy si v spoločnosti nemáme čo povedať. Tváriac sa, že máme niečo dôležitejšie na práci, je vhodná spoločenska výhovorka, ktorú začíname čoraz viac akceptovať. Ľudia sú doslova leniví a radšej sa ponoria do víru sociálnych sietí na obrazovke svojho malého mobilného zariadenia, akoby mali vymýšľať, o čom sa rozpravať. Samozrejme, nie vždy je to tak zlé ako to môže z fotografií vyzerať. Predsalen, jeden záber zachytáva len krátky okamih a nevieme čo sa dialo neskôr. Sám som už však v kaviarňach alebo reštauráciach videl páry alebo ľudí, ktorí si v danej chvíli nemali čo povedať a radšej pozerali do mobilu. Nebyť smartfónov, pravdepodobne by boli nútení konverzovať.

death-of-con-12__880 death-of-con-11__880 death-of-con-10__880 death-of-con-9__880 death-of-con-8__880 death-of-con-7__880 death-of-con-6__880 death-of-con-4__880 death-of-con-3__880 death-of-con-1__880 death-of-con-2__880 death-of-con-5__880Zdroj: boredpanda

 

20.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+