MojAndroid

Google zverejnil opäť nové štatistiky o zariadeniach, ktoré sa za 7 dní pripojili na obchod Play, pričom v jeho rebríčku po prvýkrát figuruje aj najnovší Android 5.0 Lollipop. Ten si získal 1,6% podiel, zatiaľ čo kráľom rebríčka zostal Android 4.4 KitKat s podielom 39,7%. Svoju stabilnú pozíciu si drží aj trojica verzií Androidu 4.x Jelly Bean, z ktorých je najrozšírenejším 4.2.x s takmer 20% zariadení na trhu. Chýbať nesmú ani staršie verzie Androidu 2.3 a 4.0, ktoré dosahujú 7,4%, respektíve 6,4%. Posledným mohykánom starých verzií Androidu je 2.2 Froyo s podielom 0,4% trhu.

dist

 

A aké sú predikcie na najbližšie týždne a mesiace? Android 5.0 bude vďaka aktualizáciám pre ďalšie (nie-Nexus) zariadenia rásť a očakávame, že to bude na úkor Androidu 4.4 KitKat, ktorý však v medzimesačnom porovnaní opäť vyrástol, a to o 0,6%. Pomôcť mu môže aj predaj nových mobilov a tabletov, ktoré už majú najnovší Android predinštalovaný. Ako vždy, zaujíma nás, akú verziu operačného systému Android používate vy!

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: AndroidDevelopers

3.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+