MojAndroid

V obchode Google Play sa objavila zaujímavá aplikácia s názvom LockScreen, ktorá umožňuje rýchle spúšťanie aplikácií alebo niektorých funkcií zariadenia hneď z uzamknutej obrazovky. Majitelia Android zariadení, ktorí používajú funkciu odomknutia pomocou vzoru musia po odomknutí vyhľadať ikonu danej aplikácie, ktorú chcú navštíviť alebo dokonca stlačiť tlačidlo menu a hľadať vo veľkom zozname. LockScreen zrýchľuje spúšťanie tým, že kombinuje vzor priamo s ikonami aplikácií.

lockscreen android aplikacie

Po nainštalovaní sa používateľom zobrazí pohľad na povolenie potrebných práv pre beh aplikácie. Povolením funkcie sa namiesto pôvodného dizajnu vzoru zobrazí mriežka ikoniek, ktoré slúži ako vstupná brána po zadaní kombinácie. Pravidlá sú rovnaké, ako v prípade štandardnej funkcie Androidu. Jedným prstom sa spájajú ikony a odomknutie prebehne pri splnení vopred nastaveného vzoru. V tomto prípade je to však mierne odlišné. Po splnení vzoru má ešte možnosť posunúť prst na ikonu aplikácie, ktorá sa ihneď spustí po uvoľnení prsta z obrazovky. Rovnako je možné aj vytočiť posledné volané číslo, zobraziť hovory alebo kontakty. Takýmto spôsobom sa naozaj zrýchľuje otváranie aplikácií, čo môžete vidieť aj na videu nižšie.

Autor aplikácie Lockscreen využíva naozaj zaujímavý nápad na vylepšenie odomykania vzorom, no bolo by potrebné dotiahnuť niekoľko vecí. Napríklad, ak používateľ predtým využíval klasickú uzamknutú obrazovku, tak táto sa spustí ako prvá a potom sa zobrazí až vzor, takže odomykáte svoj smartfón 2x. Aplikácia tiež vyžaduje, aby mal majiteľ zariadenia vypnuté heslo na SIM kartu. Základná verzia je dostupná zadarmo a ponúka obmedzené možnosti. Plná verzia vás bude stáť 1,52 €.

 

11.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+