MojAndroid

Podľa spoľahlivého zdroja Reuters má divízia LG Chem v pláne otvoriť najväčšiu európsku továreň na výrobu Li-ion batérií pre elektromobily. Nebudeme musieť na ňu dlho čakať a dokonca ani ďaleko zachádzať. Jej brány by sa mali otvoriť začiatkom roka 2019 v susednom Poľsku.

Náš tip
Všetko o elektromobiloch nájdete na eAutoPortal.sk.!

Továreň, ktorá bude sídliť blízko mesta Wroclaw, dokáže vyrobiť ročne až 100 000 batérií pre elektromobily. To je na európske pomery veľké číslo. Pre porovnanie továreň Panasonicu v Číne vyrobí ročne 200 tisíc kusov batérií. Gigafactory od Tesly má potenciál vyrábať až 500 tisíc batérií pre elektromobily, aj keď momentálne takýto počet nedosahuje. Elon Musk však tvrdí, že Gigafactory vyrába viac batérií ako hociktorá iná továreň na svete.

Väčšia výroba batérií bude mať za následok vysoký nárast elektromobilov, keďže automobilky budú môcť predstavovať viac modelov aj v konfiguráciach elektromobilu alebo hybridu. Sme zvedaví, či vďaka novej továrni uvidíme v blízkej budúcnosti viac elektromobilov na európskych cestách.

Zdroj: TechCrunch

14.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+