MojAndroid

Spoločnosť LG je známa najmä výrobou mobilných zariadení s operačným systémom Android a televízii. Spoločnosť počas vyhlásenia finančných výsledkov za prvý kvartál 2013 prezradila, že TV biznisu sa nedarí až tak, ako by očakávala. Čo je však zaujímavejšie, Yoon Bu-hyun, viceprezident LG Mobile uviedol, že kórejský výrobca pripravuje smartfón (pravdepodobne vybavený Androidom), ktorý by mal ponúknuť flexibilný OLED displej. Aj keď spoločnosť neuviedla žiadne ďalšie podrobnosti, predstavenie sa očakáva vo štvrtom kvartáli tohto roka. Informoval o tom portál Wall Street Journal.

LG flexibilny displej

Flexibilné displeje sme mohli v minulosti vidieť na rôznych veľtrhoch, no vždy nás napadla tá istá otázka. Akým spôsobom zakomponujú takýto displej do telefónu tak, aby bol využitý jeho ohybný potenciál? Počas CES 2013 sme mohli z časti vidieť víziu spoločnosti Samsung, ktorá predviedla prototyp smartfónu s ohnutým displejom. Pojem flexibilný v tomto prípade stráca na význame, pretože displej bol za ochranným sklom a nebolo s ním možné hýbať.

flexibillny displej

Možno máme všetci trocha futuristickú predstavu o tom, akým spôsobom by sa dali tieto displeje využiť, no musíme sa nechať prekvapiť. Určite však nečakáme nič revolučné, ale skôr len malý pokrok v tomto smere. Ako by ste využili flexibilný displej na smartfónoch vy?

Zdroj: androidauthority

25.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+