MojAndroid

Nie každá spoločnosť na trhu mobilných technológií to má ľahké. Hoci sú tu také, ktorých zárobok je naozaj vysoký a rast môžeme označovať za prudký, nie každému je dopriaty rovnaký úspech. Okrem HTC, ktorému sa tak nedarí, je tu aj LG. Ani tomuto gigantovi už nehrá situácia do kariet a to platí už dlhšie.

Príjmy pomaly klesajú nielen voči minulým rokom

Ak sa bavíme o čistom príjme a zanedbáme zisk, LG za prvý kvartál roku 2019 priznalo 1,34 miliardy dolárov. Áno, to je síce obrovské číslo, o akom sa väčšine z nás môže len snívať. No ak sa pozrieme do minulosti, oproti minulému roku je to za rovnaké obdobie 30-percentný pokles. Navyše, tento kvartál priniesol LG najmenej peňazí za posledných osem rokov z predaja smartfónov. Napríklad v Q4 2015 bol príjem LG za 15 miliónov smartfónov až 3,26 miliardy dolárov. To je 2,5-krát viac ako Q1 2019.

lg straty graf
LG sa v predaji smartfónov nedarí, čo ukazuje aj porovnanie s kvartálmi minulých rokov

LG má veľké straty

Ku Q1 2019 priznalo kórejské LG stratu 181,05 milióna amerických dolárov. Je to síce o čosi menej než 289,8 miliónov straty predošlého kvartálu, ale stále je to dosť. Navyše je to medziročne horší výsledok, keďže strata za Q1 2018 činila “len” 126,85 milióna dolárov. Celkový profit spoločnosti bol za tento kvartál 801,25 milióna dolárov, aj to len vďaka domácim spotrebičom, pričom smartfóny sú pre značku stále brzdou. Uvidíme, ako sa vedenie s takouto situáciou do budúcna vysporiada.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
HTC sa nedarí, predajné čísla klesli až o 62 percent

Náš tip
Doba, počas ktorej používame jeden smartfón sa predlžuje. Smartfóny budú zdražovať

4.5.2019
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • bunko

    ako sa oni staraju o aktualizacie tak sa ludia staraju kupit LG

+