MojAndroid

Spoločnosť LG predstavila nový LG Optimus LTE 2, ktorý sa zatiaľ bude dodávať pre kórejský trh. Výbava telefónu je okúzľujúca: True HD IPS displej, podpora LTE, 2 GB RAM, batéria 2150 mAh, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, bezdrôtové nabíjanie.

Smartfón má optimalizovanú čipovú sadu a spotrebu energie, ktorá by mala priniesť predĺženie životnosti batérie až o 40 percent.

Najzaujímavejšou položkou v špecifikáciách tohto smartfónu je určite RAM s veľkosťou 2 GB. Tento prvok je už dlhodobo očakávaný a žiadaný aj samotnými používateľmi.

Aj keď sa môže zdať, že 2 GB RAM je pre smartfón zbytočne veľa, s pribúdajúcim výkonom hardvéru a rozširovaním, čoraz viac hardvérovo náročných aplikácií, tento trend bude musieť nastať už v dohľadnej dobe. Tí výrobcovia, čo sa pre takúto hodnotu RAM rozhodnú už teraz, budú pred ostatnými o krok vpredu.

LG Optimus LTE 2 by sa mal v Kórei objaviť v priebehu mesiaca máj. Ostatné trhy v Európe a USA by mali nasledovať.

Zdroj, foto: LG Kórea

4.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+