MojAndroid

(Pôvodný článok: 29.3.2012 18,00 hod) Minuloročná aktualizácia smartfónu LG Optimus 3D na Android 2.3.5 Gingerbread priniesla niekoľko vylepšení, medzi ktorými mohli majitelia postrehnúť najmä rýchlejšiu 3G konektivitu, nový 3D editor videí a vylepšenú kvalitu natáčaného videa. S novým softvérom a operačným systémom však prišli aj nové problémy, ktoré majiteľom LG Optimusu 3D znepríjemňujú život.

Konkrétne ide o tzv. “ghost call”, ktorý pri prichádzajúcom hovore spôsobuje, že telefón nevyzváňa a ani žiadnym iným spôsobom neindikuje prichádzajúci hovor. Jednoducho povedané, mohli by ste telefón držať priamo pred sebou a ani by ste nepostrehli, že ste práve zmeškali dôležitý hovor od svojej priateľky/manželky alebo od šéfa z práce. Na zmeškaný hovor nie ste upozornení ani v notifikačnej lište alebo SMSkou od operátora. Podobný problém hlásia majitelia tiež pri SMS spravách. Chybu navyše obsahujú všetky verzie FW s označením V20, V21 vrátane najnovšieho V21D.

Jedným z riešení ako sa dá Ghost Callingu zbaviť je podľa používateľov niekoľko násobný reset telefónu na výrobné nastavenia alebo tiež downgrade na starší FW s Androidom 2.2 Froyo. Oficiálny update, ktorý by chybu opravoval však zatiaľ stále nie je dostupný. O reakciu sme požiadali aj zastupiteľov LG pre ČR a SR, akonáhle dostaneme odpoveď aktualizujeme článok.

Aktualizované 30.3.2012 o 17,00 hod

“Jedná se problém s neoznámením příchozích hovorů. Zatím je tato chyba s hovory potvrzena v Itálii a Španělsku, u SMS nepotvrzeno. Z ostatních zemí Evropy není hlášeno. Problém se vyskytuje u verze V21a z roku 2011.

Pro CZ/SK zákazníky byl tento SW uvolněn dne 2012-01-04 (tzn. téměř před 3 měsíci).

Zatím máme z CZ/SK hlášen 1 případ, kdy byl zákazník požádán o zaslání telefonu prostřednictvím prodejce do našeho autorizovaného servisu na analýzu. Místo toho psal zákazník do servisu, zda je opravdu nutné k nim telefon posílat a na LGECZ infolinku psal ještě 2x. Zákazník zároveň stihl napsat na SK android fórum. Telefon bohužel do servisu ještě nepřišel …

Martin Malý | Tiskový mluvčí

Za tip na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Andrejovi M.

Zdroj: xda-developers, PhoneArena

30.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+