MojAndroid

Spoločnosť LG je taká šedá myška Android trhu. Nikde nevystrkujú rohy, no pritom kujú vo svojich dielňach naozaj veľké veci. Tak napríklad LG V20 bol prvým Android smartfónom s Androidom 7.0 Nougat (okrem Google zariadení) a teraz sa dozvedáme, že LG bude niesť ďalšie zaujímavé prvenstvo.

Ich pripravovaná vlajková loď LG G6 by sa totižto mala stať po Pixel smartfónoch prvým zariadením, ktoré bude mať predinštalovaného Google Asistenta. Majitelia tak budú môcť so svojim zariadením komunikovať a vďaka schopnostiam akejsi umelej inteligencie aj ovládať rôzne funkcie na základe hlasových príkazov.

lg-g6

CNET tvrdí, že pôvodným plánom bola v prípade LG G6 integrácia systému Alexa od Amazonu, no LG tvrdilo, že Alexa na to ešte nie je plne pripravená. Všetci vieme, že to tak nie je, pretože Alexa sa už nachádza v smartfóne Huawei Mate 9 a je pre Google Asistenta plnohodnotnou konkurenciou. LG však možno chcelo získať len ďalšie prvenstvo…

Náš tip
LG G6 sa v plnej svojej paráde objavil na prvom renderi

Integrácia Google Asistenta do tohto zariadenia je ale zatiaľ iba dohadom, a tak si musíme počkať na jeho predstavenie, ktoré sa bude konať na MWC 2017 v Barcelone, aby sme potvrdili pravosť tejto informácie.

Zdroj: TheVerge, CNET

27.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+