MojAndroid

Hodinky LG G Watch dostali v uplynulých dňoch aktualizáciu firmvéru, ktorá mení číslo zostavy z KMV78V na KMV78Y. Výrobca v tejto súvislosti nevydal žiadny zoznam zmien, ktoré má aktualizácia prinášať. Zdá sa však, že jej hlavnou úlohou je vyriešiť problém s korodovaním kontaktov, umiestnených na zadnej strane zariadenia, na ktorý sa sťažuje stále viac majiteľov. Podľa niektorých zdrojov dokážu kontakty výrazne skorodovať za jeden či dva týždne.

Podľa vysvetlenia, ktoré spoločnosť LG poskytla jednému z majiteľov, má byť príčinou tohto problému skutočnosť, že kontakty nie sú napájané len pri pripojení na nabíjačku, ale prakticky nepretržite, teda aj vtedy, keď sú na ruke. Spomínaný problém tak môže spôsobovať jav zvaný galvanická korózia, čo je vlastne istý typ elektrochemickej reakcie. V tomto prípade ho majú spôsobovať kovové kontakty pod prúdom a pot, ktorý sa správa ako elektrolyt. Niektorí používatelia tiež uvádzajú nepríjemné pocity, napr. svrbenie či pálenie na pokožke, ktoré vznikajú pri nosení hodiniek na ruke. Hoci LG vo vyhlásení ubezpečilo, že spomínaný problém nijako neovplyvňuje nabíjanie hodiniek, mnohí majitelia hlásia aj problém s nabíjaním cez skorodované kontakty.

LG G Watch skorodované kontakty b LG G Watch skorodované kontakty a

Po inštalovaní aktualizácie by spomínané kontakty mali byť odpojené od napájania a aktívne len pri samotnom nabíjaní, čo by malo zabrániť nepríjemným pocitom pri ich nosení. Ak však v okolí kontaktov zostane nejaký pot, je možné že pri následnom nabíjaní budú kontakty opäť korodovať. Je smutné, že takýto problém sa nepodarilo odstrániť pri predprodukčnom testovaní výrobku, ale samozrejme, netýka sa to len LG, rôzne hardvérové problémy sa v posledných rokoch vyskytli u mobilných zariadení od viacerých renomovaných výrobcov.

Zdroj: androidpolice.com

4.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+