MojAndroid

Výrobcovia pamäťových kariet prinášajú so stúpajúcim dopytom a náročnosťou nové technológie aj do tohto sortimentu. Výrobca SanDisk prednedávnom predstavil svoj model skutočne rýchlej microSD karty SanDisk Extreme. Teraz spoločnosť Lexar prináša novú technológiu UHS-II a spolu s ňou pamäťovú kartu Lexar 256 GB Profesional 1000 X UHS-II (U3) so skutočne skvelými špecifikáciami.

Náš tip
SanDisk má prvú microSD kartu určenú na ultra-rýchly chod aplikácií

Jedná sa o pamäťovú kartu s vysokou kapacitou a tiež rýchlosťou. Hravo zvládne zachytenie, nahrávanie či spracovávanie multimediálneho obsahu. Nová karta je ideálna nielen pre telefóny či tablety (pre funkciu adaptívneho úložiska pre uchovávanie vašich aplikácií), ale najmä pre akčné či športové kamery. Zvládne spracovávanie 1080p obsahu do 3D či formát 4K. Vysoká rýchlosť karty je spôsobená najmä využitím technológie UHS-II (štandard U3).

V balení pamäťovej karty nájdete aj USB 3.0 čitačku microSD UHS-II kariet. Tá ponúka rýchlosť zápisu až 90 MB/s a rýchlosť čítania až 150 MB/s. Výrobca odporúča použitie karty najmä pri využití dronov či GoPro kamier, práve kvôli náročnosti na multimediálny obsah. Nová 256 GB microSD karta od spoločnosti Lexar príde na trh v prvom štvrťroku 2017 za cenu 349,99 dolárov. K dispozícii budú tiež menšie varianty s kapacitou 32 GB, 64 GB či 128 GB za pochopiteľne nižšiu cenovku.

Zdroj: androidcommunity 

2.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+