MojAndroid

Android už nejakú dobu podporuje ukladanie aplikácií na pamäťovú kartu. Okrem ušetrenia miesta v zariadení ale táto možnosť prináša aj nevýhodu – spravidla nižšiu rýchlosť prenosu dát a s tým spojené problémové či spomalené spúšťanie aplikácií. Tomu je ale koniec vďaka novej microSD karte od spoločnosti SanDisk.

Náš tip
Nový symbol A1 bude označovať microSD karty vhodné na chod aplikácií

Nová pamäťová karta s označením Ultra microSDXC UHS-I podporuje špecifikáciu Application Performance Class 1 od SD Asociácie, ktorá bola predstavená v novembri 2016. Táto špecifikácia hovorí o tak rýchlom spúšťaní aplikácií, akoby boli uložené v pamäti samotného zariadenia s tým, že používateľ má aj rýchly prístup k ďalším dátam a súborom uloženým na pamäťovej karte. Jedinou nevýhodou týchto kariet bude ich cena. Ešte v januári by sa mala začať predávať prvá AP Class 1 microSD karta s kapacitou 256 GB za cenu $200.

Zdroj: Gizmodo

5.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+