MojAndroid

Sandisk predstavil ďalšiu zo svojich pamäťových kariet, ktorá doplní existujúce portfólio z výstavy CES. Na tej spoločnosť ukázala novú rýchlu pamäťovú kartu s kapacitou 256GB. Teraz ju doplní ďalšia, ktorá nesie označenie Sandisk Extreme. Táto spĺňa rýchlejší štandard A1 U3.

Náš tip
Nový symbol A1 bude označovať microSD karty vhodné na chod aplikácií

Nová pamäťová karta od SanDisku prichádza v rovnakom kapacitnom vyhotovení. Ponúka teda 256GB interné úložisko s rýchlosťou 1500 IOPS pre čítanie a 500 IOPS pre zápis. Maximálna rýchlosť zápisu sa dostala na 100 MB/s. Ako sme už úvode uviedli, karta je priamo určená pre použitie v smartfónoch s Androidom, kde môže byť použitá ako tzv. adaptívne úložisko pre uchovávanie aplikácií na karte. Samozrejme, veľmi dobre si ale poradí aj v iných elektronických zariadeniach, vrátane fotoaparátov. Záznam videa vo vysokom 4K rozlíšení by pre túto karty nemal predstavovať žiadny problém.

Nová pamäťová karta by mala byť v predaji od marca za odporúčanú cenu 200 dolárov.

Zdroj: androidpolice

28.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+