MojAndroid

Spoločnosti Lenovo sa v posledných mesiacoch darilo a predaj ich mobilnej divízie v medzikvartálnom porovnnaí narástol. Lenovo vyhlásilo, že za posledný trimester, ktorý skončil 30. septembra, predalo 14 miliónov smartfónov, čo je až o 25% viac ako v predošlých 3 mesiacoch. Treba však poznamenať, že za úspechom nestoja len Lenovo smartfóny, ale aj Moto divízia, ktorá  veľmi dobre predávala najmä Moto Z modely.

lenovo-moto-z-play-recenzia-1

Celkovo zaznamenalo Lenovo v treťom kvartáli tohto roka príjmy na úrovni $11,2 miliardy, čo je ale o 8% menej ako o takomto čase v roku 2015. Čistý príjem spoločnosti ale v Q3/2016 predstavoval $157 miliónov, čo je rozhodne lepší výsledok ako v roku 2015, kedy spoločnosť dosiahla stratu na úrovni $714 miliónov. Mobilná divízia sa v posledných 3 mesiacoch zaslúžila o príjem $2 miliardy a vykázala stratu na úrovni $156 miliónov, no stále ide o 4,4-percentné polepšenie oproti Q2/2016.

Náš tip
Lenovo P2, K6 Note a K6 Power: Preborníci vo výdrži mieria na slovenský trh. Poznáme cenu a dostupnosť | VIDEO

Divízia “Motorola”, ktorú Lenovo kúpilo od Googlu, vykázala v poslednom sledovanom období nárast predajov na úrovni 40%, a to najmä vďaka Moto Z zariadeniam a ich modulom. Za úspešný ale môžeme považovať aj model Moto X, ktorého Lenovo predalo za prvé 3 mesiace 1,06 milióna kusov a do konca roka má v pláne predať 3 milióny týchto zariadení.

Zdroj: AndroidAuthority

4.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+