MojAndroid

Každý z vás už zrejme počul o spoločnosti Lenovo ako o najväčšom výrobcovi počítačov na svete. Len málokto však vie, že táto spoločnosť sa zaoberá aj vývojom Android smartfónov. Hoci je väčšina z nich zaradená do nižšej triedy a predáva sa prevažne na ázijskom trhu, v poslednom štvrťroku 2012 sa Lenovo vyšvihlo medzi top 5 výrobcov Android zariadení. Predali vyše 9,5 milióna inteligentných telefónov, čo však spoločnosť vôbec neuspokojilo a s vysokými ambíciami chce napredovať ešte ďalej. Na muške má najmä podnikateľský segment.

lenovo-think

Podnikateľov zaujalo Lenovo najmä kvalitnými ThinkPad notebookmi, ktoré sú známkou vysokej kvality a odolnosti. To chce spoločnosť priniesť aj v zariadení kompaktnejších rozmerov. Jeho názov by mal korešpondovať s radou Think zariadení a operačným systémom v pripravovanom Lenovo ThinkPhone by mal byť práve Android, ktorý si získava v týchto dňoch čoraz viac priaznivcov z businessu. Podľa viceprezidenta ThinPad Business sektoru, Dilipa Bhatia, si značka Think získava v tejto dobe aj pozornosť mladých, ktorí si vo veľkom kupujú ThinkPad notebooky, a preto by sa mohli zaujímať aj o smartfóny rovnakej kvality. Slovami nešetril ani CEO pre Lenovo, Yang Yuanqing, ktorý ambiciózne prehlásil, že Lenovo porazí v predajnosti smartfónov aj spoločnosť Apple. Pomôcť mu pritom majú akvizície niekoľkých ďalších spoločností, pričom sa šušká najmä o kúpe spoločnosti BlackBerry alebo japonského NEC. V tomto smere však spoločnosť nevydala žiadne oficiálne vyjadrenia, takže nám neostáva nič iné, len čakať, čo si pre nás v najbližšej dobe čínsky výrobca pripravý. Jedno je však jasné, Lenovo smartfóny vyrábať vie (viď najnovšie Lenovo smartfóny) a keď k tomu pridá známu Think značku, môže z nich byť trhák.

Zdroj: PhoneArena

10.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+