MojAndroid

Spoločnosť Lego a jej legendárna stavebnica je ešte i v dnešnom digitálnom svete miláčikom mnohých detí. Už dávnejšie sme však písali o tom, že Lego tiež “špekuluje” s virtuálnou realitou v rámci Lego Fusion. Teraz sa veci opäť hýbu a firma uvádza Brickheadz, čo je zatiaľ iba beta aplikácia s virtuálnou realitou pre platformu Daydream od Googlu. Na plnohodnotné využívanie potrebujete i headset.

Brickheadz je séria Lego-postavičiek so supehrdinami od Marvel a DC a vďaka aplikácii sa na Lego začnete pozerať aj z iného uhla. Môžete “preniesť” reálne postavy do digitálneho sveta a pokračovať v hre. Tiež si tu môžete nadizajnovať tieto postavičky podľa svojej chuti a rôzne špeciálne kombinácie odomknú ďalše levely, položky a objekty, ktoré môžete potom používať v hraní. Ako ste si na postavičkách všimli, ich výzor môže byť upravený podľa toho, ako uznáte za vhodné vy sami. Tieto postavičky však do predaja prídu až budúci rok. Viac informácií zatiaľ nie je k dispozícii. Aplikácia bola chvíľu dostupná v Google Play, no v tejto chvíli už dostupná nie je. Zato si ju však môžete stiahnuť a aspoň prezrieť v podobe APK na tomto odkaze.

daydream_lego_brickheadz-668x433

Platforma Daydream bola predstavená na Google I/O v tomto roku a spája hardvér a softvér. Virtuálna realita je poháňaná v tomto prípade smartfónom, ktorý bude kompatibilný s aplikáciami od Daydream.

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+