MojAndroid

Každý rok portál MôjAndroid.sk vyhlasuje súťaž Android Code pre vývojárov aplikácií na platforme Android. Do posledného ročníka 2015 sa prihlásilo 27 slovenských aplikácií, z ktorých odborná porota, tvorená ľuďmi zo sveta mobilných technológií, vybrala tie najlepšie. Hlasovalo sa v troch hlavných kategóriach: slovenské aplikácie, svetové aplikácie (s globálnym potenciálom) a firemné (brandované) aplikácie. V kategórii slovenské Android aplikácie sa na 1.mieste umiestnila aplikácia Legendarium, ktorá prináša prehľadné informácie z histórie. Dozviete sa v nej ako a prečo ušiel Móric Beňovský z veže Ľubovnianskeho hradu, ale hra vám pripomenie aj 10 ďalších legiend a miest v Prešovskom kraji. O tejto aplikácii nám v rozhovore porozprával viac Tomáš Miščík.

Náš tip
Android Code 2015: najlepšie slovenské aplikácie sú Legendarium, Tatra banka a ESET Parental Control

Môžete sa predstaviť a povedať nám, na čo slúži aplikácia Legendarium?

Volám sa Tomáš Miščík a pracujem v krajskej organizácií cestovného ruchu Severovýchod Slovenska na poste marketingového manažéra. Aplikácia slúži na hranie, pri ktorom sa užívateľ dozvie hravou formou ako žili známe legendy z Prešovského kraja. Pri používaní aplikácie rozvíja užívateľ svoje logické myslenie a hrou sa aj niečo nové naučí. Výnimočnosťou aplikácie je práve motivácia aby užívateľ navštívil konkrétne miesta, pretože v aplikácií sa pomocou GPS lokalizácií aj súťaží a za lokalizovanie sa, získa užívateľ až 1000 bonusových bodov. Aplikácia slúži tým pádom aj ako tipy na výlety v Prešovskom kraji.

Kde sa dá Legendarium používať a pre koho je primárne určené?

LEGENDARIUM sa dá hrať kdekoľvek, ale primárne je aplikácia určená rodinám s deťmi, ktoré sa vydajú po stopách legiend z Prešovského kraja a inšpirujú sa lokalizačnými bodmi k svojim výletom a dobrodružstvám.

Prečo by si ľudia mali stiahnuť vašu aplikáciu?

Lebo sa umiestnila na 1.mieste medzi slovenskými aplikáciami (smiech). Pretože okrem toho, že je to zábavná hra, slúži aj ako inšpirácia pre výlety v krásnej a panenskej prírode Prešovského kraja a po lokalizovaní sa, sa okrem bonusových bodov odomkne aj legenda z daného miesta a priamo v mobilnom zariadení si ju užívateľ môže vypočuť.

legendarium-slovenske-1

V čom je vaša aplikácia iná, než jej konkurencia, prípadne podobné aplikácie?

Myslím, že naša apka je jedinečná tým, že sa sústreďuje na to, aby motivovala ľudí k navštíveniu Prešovského kraja, slúži ako inšpirácia pre výlety a zábavnou formou sa užívateľ niečo nové naučí a rozvíja svoje logické myslenie.

Pripravujete na tento rok nejaké novinky? Ak áno, aké?

Áno, pripravujeme druhý diel tejto populárnej aplikácie a odštartujeme ju už 1. júna 2016. Bude to ešte lepšia zábava a viac tipov na výlety (spolu až 60 GPS lokalizácií) pre malých aj veľkých. Okrem miest, ktoré boli v prvom dieli, obohatíme LEGENDARIUM 2 o ďalšie miesta ako je Svidník / Dukla, Humenné / kaštieľ, Hanušovce nad Topľou / kaštieľ a archeopark, Ždiar a Poprad.

Uvidíme Legendarium aj v iných krajoch Slovenska?

LEGENDARIUM je projekt, ktorý má primárne podporiť návštevnosť Prešovského kraja. Ale spoluprácu s inými krajmi nevylučujeme.

Koľko ľudí aktuálne pracuje na vývoji vašej aplikácie?

Celú aplikáciu vyvíjala firma FUNCTU podľa našich zadaní. Je to mladá, dynamická spoločnosť s obrovskými skúsenosťami na trhu s mobilnými aplikáciami a dokonca získali aj niekoľko ocenení za hry do mobilných zariadení ako napr.: MTV game Awards winner, Kongregate Award winner alebo Newgrounds Award winner.

Na akých platformách sa dá používať Legendarium?

Aplikácia LEGENDARIUM je vytvorená pre Android a iOS platformy.

Kto vám pomáhal nahrávať legendy vo vašej aplikácii? Spolupracujete s umelcami?

Pre nahrávanie legiend sme angažovali taktiež skúseného človeka Martina Husovského (Komajota), ktorý celé nahrávanie režíroval. V spolupráci so spisovateľom Jánom Pochaničom, ktorý nám zdramatizoval texty do podoby scenára pre nahrávanie, nám herci z Divadla Jonáša Záborského, ako napríklad manželia Stražanovci a ďalší, narozprávali krásne rozprávky, ktoré sme zvečnili na CD nosičoch. Tieto CD-čka môžu návštevníci získať zdarma pri návšteve konkrétnych kultúrnych a turisticky atraktívnych zariadeniach.

Aká je budúcnosť Legendaria? Kde vidíte smerovanie vývoja vašej aplikácie v najbližších rokoch?

Tešíme sa už na LEGENDARIUM 2, ktoré plánujeme spustiť 1. júna a verím, že portál MôjAndroid.sk bude pri tom. Veľmi nás teší skutočnosť, že aj prostredníctvom mobilnej aplikácie vieme motivovať ľudí k tomu aby šli vonku do prírody za relaxom alebo dobrodružstvom. Prostredníctvom aplikácie LEGENDARIUM sme zbúrali mýtus o tom, že hranie hier na mobile ohlupuje a je to len strata času. Máme množstvo pozitívnych emailov, kde nám rodičia píšu aké skvelé dobrodružstvo prostredníctvom projektu LEGENDARIUM zažili. Budeme tvrdo pracovať na tom aby si druhý diel nainštalovalo ešte viac ľudí a aby ešte viac ľudí prostredníctvom pripravovanej appky LEGENDARIUM 2 zavítalo do Prešovského kraja.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
7.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+