MojAndroid

Aktuálne najhranejšia počítačová hra na svete, League of Legends, prichádza na smartfóny a herné konzoly. Dôvodom je oslava desiateho výročia, odkedy Riot Games uviedli hru. Mobilná verzia ponesie názov League of Legends: Wild Rift a dočkajú sa jej obidve známe mobilné platformy Android a iOS.

Hráči si zahrajú League of Legends aj na mobiloch

Nie je síce známe, ktoré konkrétne herné konzoly budú novú edíciu titulu podporovať, no pôjde o takmer zhodný zážitok z tejto MOBA hry ako na počítači. Hra bola kompletne prerobená, je prispôsobená a optimalizovaná na hranie na týchto zariadeniach. Na smartfóne budete svojho šampióna ovládať pomocou tlačidiel priamo na displeji.

Skrátenie trvania hry

The Verge taktiež tvrdí, že jedna hra by nemala trvať cez 20 minút. Pre porovnanie spomenieme, že jedna hra League of Legends na počítači zvykne trvať od 15 do 45 minút, pričom priemer sa pohybuje niekde okolo pol hodiny. League bolo predstavené v roku 2009 a časom sa vyšplhala na takú vysokú úroveň, že je najhranejšou počítačovou hrou na svete s najpočetnejšou hráčskou základňou.

Zdroj: Riot Games

Hra, ktorá hýbe svetom

Ročne sa organizuje hneď niekoľko veľkolepých e-športových turnajov, kde League v žiadnom prípade nesmie chýbať. Práve prebiehajúcou svetovou udalosťou sú Worlds 2019. “Lolko” je tak ďalšou e-športovou hrou, ktorá má aj svoju mobilnú verziu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Riot Games na oslavu desiateho výročia taktiež uviedlo, že sa dočkáme ďalších samostatných hier, medzi ktorými nechýba FPS (First Person Shooter) hra, bojová či kartová hra. Tá sa volá Legends of Runeterra a má aj svoju mobilnú verziu, do ktorej sa môžete cez Obchod Play predbežne registrovať.

Náš tip
Fortnite je späť! Čierna diera zmizla, prichádza Fortnite Chapter 2

17.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+