MojAndroid

Sociálne siete nepochybne poskytujú viacero možností šikanovania. Uvedomuje si to napríklad aj Instagram, ktorý sa snaží šikanovaniu čo najviac zabrániť. Avšak zatiaľ sa mu to veľmi nedarí. Jednou z obetí kyberšikany je aj táto pani bez domova, ktorá sa útokom nevie nijako brániť.

Všetko kvôli sledovateľom na Instagrame

Dvaja miestni chlapci ju šikanujú, vysmievajú sa jej, provokujú ju a podobne. Navyše si to natáčajú a zdieľajú to so svojimi sledovateľmi na Instagrame. Údajne existuje aj profil na sociálnej sieti, ktorého obsah je založený na ponižovaní a zosmiešňovaní miestnej ženy. Videá sa šíria väčšinou medzi mladými, pri ktorých to môže mať nepriaznivé účinky. Môže podnecovať k agresívnemu správaniu voči slabším. Profil má za necelý mesiac od uverejnenia prvého videa približne 1200 sledovateľov.

O veci informoval Vagus na svojom facebookovom profile. Instagramový profil dotyčnej osoby však nezverejnil, pretože nechce prispievať k jeho šíreniu. Avšak pre ilustráciu obsahu si môžete pozrieť ukážku, ktorá sa nachádza nižšie.

KYBERŠIKANA PANI BEZ DOMOVA NA INSTAGRAME

KYBERŠIKANA PANI BEZ DOMOVA NA INSTAGRAMEOd matky 12-ročného chlapca z Nových Zámkov sa k nám dostal podnet na instagramový profil, ktorého obsah je založený na ponižovaní a zosmiešňovaní miestnej ženy bez domova. Pani, ktorú provokuje a natáča dvojica mladých chlapcov, sa útokom nevie brániť. Samotné správanie chlapcov nesmieme tolerovať a chceme naň verejne poukázať.Možnosťami, aké nám poskytujú sociálne siete sa šikanovanie posúva na ďalšiu úroveň. Šíri sa medzi ľuďmi pravdepodobne rovnako nízkeho veku ako škodlivý obsah, ktorý podnecuje k agresívnemu správaniu voči slabším. Profil má za necelý mesiac od uverejnenia prvého videa viac ako 1200 sledovateľov.Názov instagramového profilu ani jeho celý obsah nezverejníme, pretože nechceme prispievať k jeho šíreniu. Na ilustráciu obsahu sme zámerne vybrali jedinú ukážku, na ktorej nie je vidieť tvár šikanovanej ženy. Ak by sa o prípad kyberšikany chcel zaujímať niekto kompetentný, info radi poskytneme.

Zveřejnil(a) Vagus dne Neděle 21. července 2019

Po zverejnení tohto videa na Facebooku na seba nenechali reakcie pobúrených ľudí dlho čakať. Niektorí si pýtajú názov profilu, iní zase pripomínajú, že by sa to malo ohlásiť na polícii. To sa však údajne aj stalo, no odpoveďou bolo, že polícia v tomto prípade nemá ako zasiahnuť.

Náš tip
Instagram bude filtrovať urážlivé komentáre, chce zabrániť šikanovaniu
25.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+