MojAndroid

Problém dnešných inteligentných hodiniek? Jednoznačne výdrž na batériu! Dnes aj tie najlepšie inteligentné hodinky s Androidom Wear alebo Tizenom, vydržia nanajvýš niekoľko dní. Nájdu sa síce výnimky, ktoré môžu vydržať aj viac ako týždeň, tie však spadajú skôr do kategórie profesionálnych fitness hodiniek. Ani to však nemusí byť pre mnohých používateľov dostatočne dlho. A práve pre tých sú tu hybridné hodinky, ktoré síce neposkytujú tak veľa funkcií, či krásny farebný displej, no na jedno nabitie (prípadne klasickú vymeniteľnú batériu) vydržia aj pol roka. Teraz tu však máme ďalší kúsok z tejto kategórie zariadení, hodinky Kronaby, ktoré sľubujú dokonca až dvojročnú výdrž.

kronaby

Ako sme už spomínali, nejde o inteligentné hodinky v pravom slova zmysle. Dajú sa však pripojiť k smartfónu, vďaka čomu dokážu vibrovaním upozorniť na prichádzajúce správy, hovory, či iné udalosti. Nechýba ani alarm, pripomienkovač pohybu a ako inak, počítadlo krokov. Hodinky tiež podporujú istú formu interakcie so smartfónom. Pomocou hardvérových tlačidiel je možné napríklad ovládať prehrávanie hudby, či na diaľku spustiť spúšť fotoaparátu alebo označkovať GPS pozíciu miesta, kde sa práve nachádzate.

Dizajn hodiniek pripomína klasické analógové hodinky. Kronaby prichádza v štyroch prevedeniach, ktoré sa líšia vzhľadom ciferníka, veľkosťou, či použitým materiálom remienku. Cena sa pri nich pohybuje v rozmedzí od 345 do 595 eur. Hodinky budú dostupné od 31. marca.

Zdroj: gsmarena

 

28.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+