MojAndroid

V množstve hodiniek s dotykovým displejom sa dnes snaží svojim konceptom presadiť aj maďarský dizajnér Gábor Balogh. Ten upravil existujúce hodinky švédskej spoločnosti Triwa, pričom z hodiniek odstránil klasický ciferník, ktorý nahradil displejom okrúhleho tvaru. Hoci jeho hodinky majú niekoľko zásadných nedostatkov, po dizajnovej stránke ide naozaj o skvostný produkt. Presvedčia vás o tom aj fotografie priložené nižšie.

triwa-hodinky-1

Najväčšou nevýhodou pri týchto hodinkách je absencia dotykového ovládania. Autor do budúcnosti plánoval ovládanie cez hardvérové tlačidlá po stranách hodiniek, no rozmýšľal aj nad ovládaním pomocou “dotykového kruhu”, ktorý by sa funkcionalitou podobal na kruhové tlačidlo z Apple iPod zariadení. Rozhodne zaujímavým by však bolo, keby sa hodinky dali ovládať klasicky, ako dotykové zariadenia. Pri funkciách ako navigovanie, ovládanie prehrávača hudby či odpovedaní na hovory sa ovládanie dotykom javí ako najlepšia možnosť. Nižšie si prezrite ďalšie zaujímavé fotografie.

triwa-hodinky-3 triwa-hodinky-4 triwa-hodinky-5 triwa-hodinky-1

Zdroj: TheVerge

8.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+