MojAndroid

Najnovšia verzia Google klávesnice je teraz dostupná pre všetkých bez ohľadu na to, či máte spravený root zariadenia alebo nie. Dnes ráno sme informovali o dostupnosti niektorých aplikácií, ktoré bolo možné nainštalovať prostredníctvom flashovateľných zip súborov – medzi inými sa tam objavila aj klávesnica Google z Androidu 5.0. Túto však nebolo možné nainštalovať na ktoromkoľvek zariadení, ale len na tých, ktoré disponovali custom recovery a rootom. To by však vďaka používateľovi Shaftamle nemal byť už problém. Pre všetkých ostatných, ktorí nevedia alebo nemôžu nahrať vyššie spomínané aplikácie, tu je totižto upravené APK, ktoré si môžu nainštalovať na ktoromkoľvek zariadení s Androidom 4.0 a vyšším.

Po nainštalovaní vás klávesnica privíta novým material dizajnom, ktorý si v prípade potreby môžete prepnúť v jej nastaveniach. Po nainštalovaní vás jej nastaveniami prevedie sprievodca, pomocou ktorého klávesnicu aktivujete a nastavíte. Z nastavení máte možnosť zmeniť motív na bledý alebo tmavý. Pred inštaláciou by ste tiež mali vedieť, že niektorí používatelia zaznamenali problém pri zmene orientácie na šírku zariadenia pri iných ako Google aplikáciach. Tento problém sme zaznamenali aj na Sony Xperii Z3.

–> Download klávesnica Android 5.0 Lollipop <–

Zdroj: XDA

20.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+