MojAndroid

Obľúbená stránka s torrentmi KickassTorrents fungovala na dnešné pomery relatívne dlho. Všetko sa zmenili v júli, keď bola stránka zrušená a jej majiteľ bol postavený pred súd. Stránka odvtedy získala niekoľko klonov, no tie boli vo väčšine prípadov iba zlomkom pôvodného portálu k tisíckam torrentov. Teraz sa ale spojili viacerí z pôvodných administrátorov stránky, aby vytvorili skutočnú verziu originálu a aj sa im to podarilo. Novú stránku nájdete na doméne katcr.co.

katcr-co

Resp. našli by ste ju tam, ak by sa načítala. V čase písania tohto článku je stránka nedostupná, keď po dlhšom čase sa načítavanie automaticky ukončí. Nič nenasvedčuje tomu, že by malo ísť o okamžité zrušenie domény, práve naopak. Vyzerá to tak, že nefunkčnosť stránky bola spôsobená veľkým záujmom fanúšikov, ktorí ju jednoducho preťažili.

Administrátori sa pritom sústredili najmä na bezpečnosť svojich používateľov. Aj preto vraj trvalo znovuzrodenie stránky dlhšie ako plánovali. Teraz bola kompletne vymazaná databáza používateľov, aby mohla stránka začať odznova s čerstvými a aktívnymi používateľmi. Administrátori ubezpečili fanúšikov aj v tom, že stránke ostali verní aj aktívni používatelia, ktorí sem pravidelne pridávali obsah, a tak by sa na objeme torrentov v databáze nemalo nič zmeniť. Je ale možné, že kým sa nadšenie fanúšikov upokojí, stránku ešte počas niekoľkých najbližších dní načíate až na niekoľký pokus.

Zdroj: TorrentFreak via TNW

16.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+