MojAndroid

Americké Ministerstvo spravodlivosti odhalilo a obvinilo zakladateľa a prevádzkovateľa služby KickassTorrents. Mal by ním byť 30-ročný Ukrajinec Artem Vaulin, ktorý bol zatknutý v Poľsku. Vaulin teraz čelí obvineniam z porušenia autorských práv a prania špinavých peňazí. Všetky domény odkazujúce na torrentovú službu sú aktuálne vypnuté a stránka by mala byť zabratá úradmi.

V súčasnosti najobľúbenejšia torrentová stránka KickassTorrents tak zrejme už nikdy nebude tým, čím bývala. Vaulin je obvinený z nelegálneho šírenia materiálov v hodnote 1 miliardy dolárov. V snahe vyhnúť sa obvineniam šikovný Ukrajinec umiestňoval servery po celom svete, no jeho zatknutie v Poľsku jasne deklaruje, že ani šikovní kyberteroristi neuniknú svojmu osudu.

KickassTorrents screen

Tiež je potrebné poznamenať, že torrentové stránky, resp. ich majitelia a prevádzkovatelia, podľa Digital Millenium Copyright Act, nenesú zodpovednosť za šírenie nelegálneho obsahu. Jednoducho umožňujú používateľom nahrať sem obsah a šíriť ho ďalej. Vaulin sa ale previnil najmä tým, že odmietal žiadosti majiteľov tohto obsahu o jeho odstránenie. Údajne majiteľom obsahu dával nereálne podmienky, ktoré nebolo možné splniť. Okrem toho stránka aj pekne zarábala na reklamách, keď zarábala priemerne takmer 17 miliónov dolárov ročne.

Zdroj: US Justice Department via The Verge

21.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+