MojAndroid

Po celom svete píšu denníky o technologickej vojne medzi Huawei a Spojenými štátmi americkými. Následky sú už teraz odhadované na prudký pokles predaja zariadení tejto značky. Reputácia utrpela veľkú ranu aj v Európe a celú drámu sleduje aj domáci čínsky trh. Ako však na to reagujú Čínania? Možno budete prekvapení.

Nie sú to len patrioti, ktorí končia s Apple

Áno, čítate správne, ľudia v Číne končia s Apple. Samozrejme nie všetci. Správy však hlásia, že počet výmen iPhone za Huawei je stále viac. Hlavná motivácia pre výmenu je práve aktuálna kauza Huawei a USA. Tento medzinárodný spor už priniesol veľké obete. Reputácia značky utrpela snáď na každom trhu, kde sa doteraz objavila.

kauza huawei a usa
Ľudia si zastávajú domácu značku tým, že ju uprednostnia pred Apple

Posledné dni priniesli aj ukončenie niekoľkých spoluprác s čínskym gigantom zo strany amerických spoločností. Ranou pod pás bol Google, ktorého operačný systém Android už čoskoro pre Huawei nebude existovať. Aj pre tieto okolnosti sa mnoho používateľov mobilov Apple rozhodlo presedlať na domácu značku. Vo svojich skutkoch mnohí vidia to, že “sa postavili za vlasť”. Iní to berú skôr ako praktickú zmenu.

Nešťastný bol príspevok čínskeho diplomata, ktorý si robil posmech z Apple zo svojho iPhonu.

Apple to vôbec nehrá do kariet

Aj Apple má svoj podiel predaja na trhu smartfónov v Číne. Tieto čísla sú síce menšie než napríklad na domácom trhu, stále však hrajú dôležitú úlohu v rozpočte firmy. A práve rozpočet už minulý rok nenaplnil svoje očakávania, Apple prišiel o veľkú čiastku peňazí a prestalo sa mu dariť.

kauza huawei a usa
Zatiaľ čo Apple to nemá ľahké, Huawei sa darí (darilo) čoraz viac

O tom hovoria aj čísla, takže z 9,1-percentného podielu na trhu padli na 7. Za rovnaké obdobie naopak vzrástol o celé 3 percentá podiel firmy Huawei. Takže momentálna situácia v Číne americkej firme najmenej spôsobí problémy. Prechod z iPhone na Huawei sa dal na domácom trhu aj očakávať. Obyvatelia sú na značku hrdí a mnohí sa jej zastali.

Aký máte názor na správanie Číňanov vy? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Aktuálne informácie k téme sledujte podstránku kauza Huawei a USA.

 

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+