MojAndroid

Spoločnosť JD Powers and Associates vydala svoju prvú lastovičku v roku 2012 v podobe prieskumu spokojnosti používateľov Android zariadení s jednotlivými značkami. Prvý prieskum naznačil, že medzi najpopulárnejšími a najobľúbenejšími značkami, po Apple, nasleduje niekoľko výrobcov zariadení dodávaných práve s Androidom. Najobľúbenejšou značkou, s ktorou sú zákazníci spokojní a je dvorným dodávateľom Androidu, je práve spoločnosť HTC, ktorá skončila na druhom mieste v celkovom poradí spokojnosti so značkou smartfónov.

Priblížme si podmienky prieskumu, ktorého sa zúčastnilo pre spoločnosť JD Powers 7,080 respondentov. Odpovedali na otázku, ako sú spokojní s výkonom, jednoduchosťou ovládania, dizajnom a funkciami. Priemer hodnotenia skončil na hranici 774 bodov a prekročili ho iba dve spoločnosti – Apple, ktorý skončil na prvom mieste s 839 bodmi a HTC, ktorý má číslo dva s hodnotením 798 bodov. Viac môžete vidieť v priloženom obrázku.

Medzi najväčšie nedostatky smartfónov v hodnotení patrila životnosť batérie, ktorá dosiahla v priemere 6,1 bodu a oproti predošlému hodnoteniu si tak pohoršila. Najviac však pri nespokojnosti a nízkom hodnotení zavážili softvérové chyby. Až 21 percent používateľov, ktorí zažili softvérové chyby na svojom prístroji, malo celkové hodnotenie nižšie až o 77 bodov oproti tým, ktorí nezažili softvérový problém.

Ako hodnotíte značky vy a čo považujete za klady a zápory jednotlivých značiek smartfónov? Zažili ste softvérový problém, ste nespokojní so životnosťou batérie? Podeľte sa o vaše skúsenosti v komentároch.

Zdroj: Twice.com Foto: JD Powers and Associates

20.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+