MojAndroid

Nikolaj Coster-Waldau, hviezda seriálu Hra o tróny, ktorý sa stal nedávno aj Goodwill ambasádorom Organizácie spojených národov, zachytil prostredníctvom Google Street View prekrásne, no meniace sa prostredie v Grónsku. Grónsko je totiž jednou z krajín, kde je možné z prvej ruky vidieť dôsledky globálneho otepľovania.

Mapy Google_Street View_Gronsko (3)

Grónsko je pre Nikolaja Coster-Waldaua jeho druhým domovom a v dôsledku klimatických zmien sa miesta raz pokryté ľadom odkrývajú. Nikolaj spolu so Street View tímom navštívili túto prekrásnu krajinu, aby zachytili dramatické zmeny odohrávajúce sa v Grónsku. Nikolaj navštívil mnohé prírodné a kultúrne známe lokality a Trekkerom, špeciálne upraveným batohom pre zbieranie snímok pre službu Street View, nasnímal meniace sa Grónsko.

Mapy Google_ Juzne Gronsko

Klimatické zmeny zasiahli najmä štruktúru zamŕzania a topenia sa ľadovcov, naštrbili tým ekonomiku najväčšieho ostrova na svete a tiež životný štýl Inuitov, ktorí sa po stáročia živili lovom a rybárstvom.

Street View zábery (výber):

Zdroj: tlačová správa

8.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+