MojAndroid

Jaguar v spolupráci so sieťou tankovacích staníc Shell, prináša ako prvá automobilka aplikáciu pre platenie za natankovanie pohonných hmôt. Nová aplikácia Shell, je súčasťou updatu interného infotainment systému automobilov Jaguar XE, XF a F-PACE. Pomocou nej už vodič nemusí kvôli plateniu odísť od auta. Stačí natankovať a za naftu či benzín zaplatiť z auta.

jagshellcashlesspaymentimage15021710-resize-1024x768

Vodiči môžu ku plateniu využiť služby Paypal alebo Apple Pay (podpora pre Android Pay bude pridaná v tomto roku), a to prostredníctvom dotykovej obrazovky vo vnútri kabíny. Pred natankovaním zadáte bezpečnostný PIN, nastavíte číslo stojana na pumpe, a pri odchode len potvrdíte sumu a môžete odísť. Už žiadne čakanie pri pokladni.

Platenie z auta na staniciach Shell zatiaľ funguje iba pre zákazníkov v USA a vo Veľkej Británii. Jaguar a Shell však plánujú podporu aplikácie rozšíriť aj do ďalších krajín a automobilov. Ktoré to budú však zatiaľ nevieme. Ako to celé funguje vysvetľuje aj video.

Zdroj: jaguar

18.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+