MojAndroid

V roku 2002 svet používal sociálnu sieť Friendster, firma Apple priniesla druhú generáciu svojho prehrávača iPod a na americký trh sa dostal aj prvý mobilný telefón so zabudovanou kamerou. Okrem týchto udalostí, na ktoré si už málokto spomenie však svet zažil revolúciu, ktorá pokračuje do dnes. Vysávanie, ktoré sa 100 rokov technologicky nezmenilo, sa dočkalo najväčšej revolučnej zmeny vo svojej histórii. Spoločnosť iRobot totiž 17. septembra 2002 uviedla na trh svoj prvý robotický vysávač Roomba. Bola to revolučná zmena a technologický prevrat, vďaka ktorému iRobot doslova dobyl svet a dostal sa do miliónov domácností.

Kým pred pätnástimi rokmi bol robotický vysávač netradičnou novinkou, na ktorú mnohí pozerali so záujmom ale aj s miernou nedôverou. Dnes ide o segment, ktorý zaznamenáva prudký nárast predaja a každoročne sa dostane do miliónov domácností po celom svete. Slováci investovali v roku 2016 každé minuté piate euro na kúpu vysávačov do robotických.

V súčasnosti totiž iRobot prostredníctvom svojich produktov prináša inovácie a ponúka pripojitelnosť a mapovacie schopnosti, ktoré pomôžu vytvoriť smart domov budúcnosti. iRobot dokázal vďaka inovatívnym technológiám ovládnuť svetový trh s robotickým vysávačmi. Na svojom konte má už viac ako 20 miliónov predaných robotických vysávačov. Na Slovensku je iRobot jednoznačným a neohrozeným lídrom v tomto segmente.

Zo všetkých predaných robotických vysávačov dosiahol iRobot na Slovensku v roku 2016 podiel až vyše 87 percent. V roku 2016 sa v ročnom predaji dostal cez magickú hranicu 10 000 predaných kusov. Od uvedenia na slovenský trh si robot značky iRobot zaobstaralo už viac ako 60 000 domácností.

“Príchod robotického vysávača Roomba na trh pomohol vytvoriť životaschopný trh pre spotrebiteľskú robotiku a tiež dostal značku iRobot do domácností po celom svete,” povedal CEO a zakladateľ spoločnosti iRobot Colin Angle. “Po pätnástich rokoch sme nadšení, že môžeme osláviť tento míľnik a zároveň si uvedomujeme, že je pred nami ešte dlhá cesta. Počas ďalších 15-tich rokov budú robotické vysávače ústrednou súčasťou smart domácností a budú pomáhať ľuďom dosiahnuť viac v ich každodennom živote.”

Úspech a rast spoločnosti iRobot i predaja jej produktov je jednoznačným vyústením toho, že iRobot predstihol dobu a prináša budúcnosť do domácností už dnes. Automobilky sa v súčasnosti predbiehajú v tom, ktorá prvá príde s autonómnym vozidlom, ktoré už nebude potrebovať vodiča. iRobot túto “robotickú” revolúciu dal ľuďom už pred pätnástimi rokmi. Vďaka tomu, že dnes povysávate domácnosť stlačením ikony na svojom smartfóne alebo tlačidla na vašej Roombe, ušetríte ročne až 110 hodín svojho života. To je benefit, po ktorom v dnešnej uponáhľanej dobe túži stále viac a viac ľudí.

Dôležité čísla:

  • 15 rokov oslavuje iRobot Roomba
  • 43 robotických vysávačov začne pracovať niekde na svete každú minútu
  • 87 percent je podiel predaja iRobot vysávačov na slovenskom trhu v roku 2016
  • 110 hodín času vám ročne ušetrí iRobot Roomba
  • 1000+ patentov po celom svete má iRobot
  • 20 miliónov robotov iRobot Roomba sa predalo za 15 rokov po celom svete
19.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+