MojAndroid

Nebudeme tajiť to, že náš web pravidelne navštevujú aj fanúšikovia iOS platformy. Pre nich však v tomto článku nemáme potešujúce správy, no naopak, tešiť sa môžu zarytí fanúšikovia Android zariadení. Tie totižto patria ešte stále na špičku rebríčka v DxOMark, ktorý hodnotí kvalitu fotoaparátov mobilných zariadení. Najnovšie zariadenie od Apple sa v tomto teste umiestnilo až na 10. mieste a stojí pred ním 7 Android smartfónov na prvých 7 priečkach. Hanbou je to, že nový iPhone 6S nedokázal predbehnúť ani svojich predchodcov – iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Dôvodom je použitie nového čipu s 12 Mpix rozlíšením, ktorý nahradil doteraz používaný a neustále vylepšovaný 8 Mpix senzor.

iphone-6S-poriadne

DxOMark ocenil fotoaparát v nových iPhonoch najmä za rýchle zaostrovanie, veľmi dobrú expozíciu, vyváženie bielej, verné zobrazenie farieb a dobré zachytenie detailov v horších svetelných podmienkach. Na druhej strane, medzi najväčšie nedostatky patrí šum pri zhoršených svetelných podmienkach, za nepresné zobrazenie farieb v interiéri, mierne zažltnutie fotiek v exteriéri a občasný ghosting a artefakty na fotografiách. Celkové skóre iPhonu 6S v teste je 82 bodov zo 100, zatiaľ čo napríklad prvá Sony Xperia Z5 dosiahla 87 bodov zo 100.

Zdroj: DxO

14.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+