MojAndroid

Na trhu je množstvo zariadení, ktoré dokážu monitorovať spánok alebo aspoň pomáhajú pri vstavaní v tom správnom momente. Inteligentný budík Kello však ponúka ešte viac. Pomáha upraviť naše spacie návyky a tak zvýšiť kvalitu spánku.

Výrobca zariadenia Kello pracuje s viacerými údajmi ohľadom kvality spánku. Je známe, že človek, ktorý pred spaním pozerá do telefónu bude zaspávať ťažšie, pretože dochádza k poklesu hormónu melatonínu, ktorý nás robí ospalými. Ďalším faktom je, že naše známe opakované budenie každých pár minút po prvom zobudení nás robí ešte viac ospalými. Práve preto Kello prešlo testom cez viac ako 10 000 ľudí a vo finálnej verzii prichádza so šiestimi základnými programami, ktoré už podľa názvu určujú svoju funkciu.

Ide o programy :

  • Bedtime alert
  • Fall asleep fast
  • Fight Jet Lag
  • Power Naps
  • Wake up earlier
  • Snooze less

… a výrobca takisto sľubuje do budúcnosti vývoj ďalších programov.

kello-bedside-1

Asi najdôležitejším programom je “Fall asleep fast.” Tento program sa snaží o čo najefektívnejšie zaspávanie. Ide v podstate o dychové cvičenia, kde Kello využíva LED displej a vyberá upokojujúcu hudbu tak, aby sa vaše dýchanie dostalo na optimálnu hodnotu 6 dychov za minútu. Výrobca deklaruje, že táto metóda môže pomôcť zaspať až 2,5 krát rýchlejšie. Hudbu môže púšťať zo vstavanej knižnice, alebo jednoducho ako Bluetooth reproduktor čerpať z vašich účtov na Spotify či SoundCloud. Funkcia “Power Naps” je pravý opak a vyberá hudbu, ktorá vás kedykoľvek počas dňa dokáže správne naštartovať do ďalšej práce a nabiť vás energiou.

“Bedtime alert” vám pomocou mobilnej aplikácie a LED obrazovky ukáže, že je čas ísť spať. Pred spánkom len stlačíte tlačidlo a Kello začne monitorovať spánok pre ďalšie možné úpravy, tak aby vám správne odhadol čas, kedy je potrebné ísť spať. “Fight Jet Lag” je zas ideálny pre ľudí, ktorí veľa cestujú. Do mobilnej aplikácie zadáte kam cestujete a ako dlho tam plánujete zostať a Kello sa pokúsi budiť vás tak, aby ste na prípadný časový posun boli lepšie pripravení. V prípade, že Kello zo sebou na cestách nemáte, túto úlohu prevezme mobilná aplikácia.

“Wake up earlier” vás bude každý deň budiť o pár minút skôr, aby ste si pomalými krokmi zvykli na skoršie vstávanie a neutrpeli tak šok z náhle kratšieho spánku. “Snooze less” je zaujímavou funkciou a ponúka vám len určitý počet možných odložení budíka za týždeň. Po prekročení vám už nedovolí odložiť budenie, ak chcete môžete si šetriť posúvanie budenia napríklad na víkend. Tento režim ponúka aj funkciu budenia pomocou doslova bizarnej hudby či možnosť vyslovenia nejakého motivačného citátu po prvom zobudení.

Kello ponúka aj USB port s výstupom 1A pre nabíjanie vašeho smartfónu v noci. Pomocou Bluetooth sa taktiež dokáže prepojiť s viacerými prvkami inteligentnej domácnosti. Po prebudení tak môže napríklad zapnúť svetlo či dať variť kávu, upraví nastavenie klimatizácie, termostatu alebo zapne televízor. Tento šikovný pomocník pre váš spánok je v súčasnosti na portáli Kickstarter za cenu 109 dolárov. Ponúka tri farebné varianty “Mint Green”, “Cerulean Blue” a “Pearl Grey.” Dostupnosť na trhu sa očakáva na približne Marec 2017.

Zdroj : engadget.com

18.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+