MojAndroid

Intel sa už začiatkom tohto roka zapísal do Guinessovej knihy rekordov, keď jedna osoba ovládala až 100 dronov naraz počas svetelnej show. Intel však drony neberie len ako “vedľajší job”, vďaka ktorému môže rozšíriť povedomie o značke. Výrobca počítačových procesorov má v pláne na dronoch postaviť nový biznis, čoho dôkazom je aj predstavenie nočného drona s názvom Shooting Star.

Shooting Star je kvadrokoptéra vyvinutá špeciálne pre svetelné show, aké môžete vidieť na videu. Vďaka pokročilému softvéru, ktorý automatizuje proces animácie, vedia drony, kam letieť, aby vytvorili žiadaný svetelný obraz. Dokonca tento softvér dokáže povolať “čerstvých” dronov do akcie na základe ostávajúcej batérie a GPS. LED svetlo Intel Shooting Star dokáže rozsvietiť až 4 miliardy farebných kombinácií. Podľa Intelu bude zorganizovanie takejto akcie otázkou pár dní a nie týždňov. Jediné, čo potrebujete, je jeden pilot, ktorý vie s dronmi lietať.

Na svetelných show býva veľa ľudí a preto ľahko môže dojsť k úrazu, Intel ale myslel aj na to. Hardvér drona bol pripravovaný tak, aby znížil riziko úrazu v prípade nehody. Preto je vyrobený z peny, flexibilného plastu a jeho vrtule sú dobre zabezpečené, aby nezranili divákov pod nimi. S menším dažďom si dron taktiež hravo poradí.

Cena Shooting Star ani dostupnosť jedincovi nebola oficiálne oznámená. Aby jedna osoba mohla ovládať celý roj dronov, tak Intel musel dostať povolenie od FAA. Ak organizujete akcie, najmä svetelné show, tak pravdepodobne nič lepšie na trhu nenájdete, ale majte na pamäti, že takéto drony sa kupujú po desiatkách alebo stovkách.

Začiatkom roka bol Intel schopný spraviť show zo 100 dronmi, a v októbri sa mu to podarilo už s 500 dronmi, s ktorými sa dá spraviť ešte úchvatnejšia zábava. Presvedčte sa sami.

Zdroj: Endgadget

8.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+