MojAndroid

Hoci Intel zaspal dobu keď sa na trhu začali objavovať prvé smartfóny s ARM čipmi konkurentov, teraz nemieni tú istú chybu spraviť pri inteligentných hodinkách. Ako viete, práve teraz začína boom s týmto typom zariadení. Na trhu sa objavujú rôzne riešenia v podobe davovo financovaných projektov, podobné úspešnému PebbleOmate TrueSmart alebo Geek Watch. Do boja o zákazníka sa v tejto oblasti pustili aj Sony a Samsung, ktorí predstavili zariadenia Sony Smartwatch 2 a Samsung Galaxy Gear. Práve z tohto dôvodu Intel predstavil nový rad čipov Quark, ktoré budú určené práve na použitie v inteligentných hodinkách a iných “nositeľných” zariadeniach.

intelquark_678x452

Nové Quark procesory majú predovšetkým disponovať miniatúrnymi rozmermi a veľkou energetickou efektívnosťou. Podľa Intelu budú ich rozmery len pätinou najmenších Atom procesorov a k svojmu napájaniu budú potrebovať len desatinu energie.

Smartfóny a tablety nie sú konečným štádiom. Ďalšia vlna výpočtovej techniky ešte nebola definovaná. Nositeľné počítače, sofistikované senzory a roboty sú len niektoré z využití. “, povedal CEO Intelu Brian Kraznich.

Prvé kusy Quark procesora budú pripravené na konci tohto roka, no do masovej výroby a reálnych produktov by sa mali dostať až budúci rok.

Zdroj: phonearena

11.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+