MojAndroid

Služba Instagram sa neustále snaží vylepšovať používateľský zážitok z používania jej mobilnej aplikácie a tak do nej prináša rôzne nové funkcie. Podľa portálu AndroidPolice pravdepodobne  čoskoro prinesie novinku, ktorá výrazne zmení vzhľad vašej profilovej stránky.

Funkcia umožní presunúť staršie príspevky do popredia profilovej stránky

Novinku zverejnil na sociálnej sieti Twitter developer Alessandro Paluzzi, ktorý pomocou reverzného inžinierstva odhaľuje skryté funkcie v mobilných aplikáciách. Podľa ním zverejnenej snímky obrazovky plánuje Instagram umožniť editovať mriežku príspevkov v profile používateľa služby.

V súčasnosti sú príspevky v profile radené chronologicky podľa dátumu pridania po troch stĺpcoch. Iná možnosť v súčasnosti prakticky neexistuje. Ak napríklad pridávate viacero príspevkoch za sebou a pomýlite si ich plánované poradie, tak väčšinou musíte vymazať a začínať odznovu.

Podľa zverejnených snímkov obrazovky by však čoskoro mohlo pribudnúť tlačidlo Editácie mriežky v Nastaveniach profilu. Jeho stlačenie by malo umožniť ľubovoľné presúvať príspevky v mriežke profilu. Úpravy následne ukončite stlačením tlačidlá Hotovo. Vďaka tomu si budete môcť napríklad dať do popredia profilu príspevky, ktoré ste uverejnili v dávnej minulosti.

Funkcia je momentálne vo vývoji, takže ju budete v aplikácii hľadať márne. Je však veľmi pravdepodobne, že neskôr objaví aj v stabilnej verzii aplikácie.

Náš tip
WhatsApp čoskoro umožní počúvať hlasové správy kdekoľvek v aplikácii
12.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+