MojAndroid

Funkciu Príbehov (Stories) využívajú používatelia služby Instagram častejšie než klasické príspevky a to napriek tomu, že je ich dĺžka časovo limitovaná. Podľa portálu PhoneArena by sa mal však časový limit videí v Príbehoch čoskoro rozšíriť až na 60 sekúnd.

Koniec častému rozdeľovaniu videí do viacerých Príbehov?

Instagram chce pripravovaným vylepšením lepšie konkurovať službám TikTok a Snapchat, z ktorých funkciu Príbehov v minulosti prebral. V súčasnosti môžu mať maximálnu dĺžku 15 sekúnd. To síce nie je problém v prípade príbehov, ktoré sú tvorené fotografiami, ale môže byť problémom pri videách. Používateľ musí kvôli časovému intervalu často rozmýšľať, ktorú časť videa chce zobraziť, ak nechce zverejniť viacero Príbehov súčasne.

Nová zmena preto umožní nahrať 60-sekundové video do Príbehu bez toho, aby bolo automaticky rozdelené do viacerých Príbehov. Momentálne je táto možnosť testovaná na vybraných používateľoch služby v Turecku. Platforma  Instagram navyše testuje prepracované rozhranie na uverejňovanie príspevkov, ktoré vám uľahčí zmienku o iných účtoch alebo pridanie polohy k vášmu príspevku.

V súčasnosti nie je potvrdené, dokedy budú nové funkcie testované a kedy budú sprístupnené v stabilnej verzii. Po zavedení však určite prinesú veľkú zmenu v spôsobe, akým sa uverejňujú Príbehy vo video formáte a znásobia množstvo zdieľaného obsahu. Či bude vďaka tomu Instagram atraktívnejší a bude lepšie konkurovať službám TikTok a Snapchat, o tom rozhodnú používatelia.

Náš tip
Samsung opätovne spúšťa aktualizáciu na Android 12 pre skladacie modely. Tentokrát už bez chýb
18.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+