MojAndroid

Ak používate sociálnu sieť Instagram, určite ste zaregistrovali funkciu Reels, ktorú aplikácia poskytuje. Sú to krátke videá s rôznym obsahom, ktoré môžu tvorcovia zdieľať na svojich profiloch. Mnohí však tento nový spôsob tvorby skritizovali. Podľa nich patria takéto videá na inú platformu, a to TikTok. Portál The Verge uviedol, že Instagram práve testuje nové zobrazenie takýchto videí na celej obrazovke vášho zariadenia.

Instagram prinesie Reels na celej obrazovke

Instagram postupne vylepšuje nástenky svojich používateľov. Reels videá uvidíte na celej obrazovke a taktiež sa v aplikácii jednoduchšie zorientujete. Hovorkyňa spoločnosti Meta, Siene Kim, uvidela, že testovacia verzia tejto aktualizácie bola poskytnutá len zopár ľuďom. Podľa nej v žiadnom prípade nejde o to, aby sa Instagram vyrovnal platforme TikTok, ako si mnohí myslia.

Aktualizácia | Zdroj: Instagram
Aktualizácia | Zdroj: Instagram

Práve títo “vyvolení” uvidia videá na Instagrame v plnej veľkosti na celej obrazovke. Navigačná lišta však nikam nezmizne, zobrazí sa pod videom. Taktiež uvidíte aj popis príspevku, dokážete ho okomentovať a uložiť si ho medzi vaše obľúbené. Na vrchu videa však ostane logo Instagramu, zároveň s ostatnými možnosťami, ktoré poskytuje vrchná lišta.

Minulý mesiac sa aplikácia snažila zvýrazniť svoje videá. To sa však nevyrovnalo aktualizácii s ktorou prichádzajú tentokrát. Horná a taktiež aj spodná lišta bránili v plnom zobrazení videí, teda nezobrazovali sa na celej obrazovke. Spodná navigačná lišta bola takmer nezmenená a práve z tohto dôvodu ju plánuje spoločnosť vylepšiť. Plánuje sa testovanie rôznych skratiek, ktoré vám uľahčia prácu s aplikáciou. Údajne pôjde o skratky na pridanie príspevku alebo zaslanie správy.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Vylepšenie, alebo súťaž s platformou TikTok?

Nová aktualizácia používateľského rozhrania sa môže mnohým zdať ako niečo, čím chce Instagram súťažiť s platformou TikTok. Mark Zuckerberg, riaditeľ spoločnosti Meta, sa vo svojom príbehu vyjadril, že fotografie sú stále najdôležitejšou časťou aplikácie. Spoločnosť ich chce preto v budúcnosti vylepšiť podobne, ako Reels videá a zobrazovať ich na celej obrazovke. Vedenie Instagramu však tvrdí opak. Podľa nich už sa aplikácia na fotografie nezameriava tak ako kedysi. Meta sa údajne snaží o to, aby aplikácie zostali naďalej také, ako sú ich mladí ľudia zvyknutí používať.

Náš tip
Snapchat chystá predplatné. Toto všetko bude ponúkať

18.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+