MojAndroid

Populárna aplikácia a sociálna sieť Instagram, bola pre Android vydaná ešte len včera večer a dnes už má na svojom konte viac ako milión stiahnutí. Toto číslo nie je až tak prekvapujúce, keďže na túto aplikáciu čakali používatelia Androidu pomerne dlhú dobu a len v predregistrácii sa prihlásilo viac ako 430.000 ľudí. Instagram je predovšetkým sociálnou sieťou na zdieľanie fotografií, ktoré môžete upraviť pomocou rôznych filtrov aj priamo v aplikácii. Okrem toho však môžete využiť aj zdieľanie na Facebooku, Twitteri, Tumblr a Foursquare. Instagram na oslavu spustenia zverejnil aj niekoľko ďalších zaujímavých štatistík:

  • viac ako 30 miliónov registrovaných používateľov
  • viac ako 1 miliarda uploadnutých fotografií
  • viac ako 5 miliónov uploadnutých fotografií denne
  • 575 likov každú sekundu
  • 81 komentárov za sekundu

Sprístupnenie aplikácie pre Android sa však nezaobišlo bez problémov. Viacerí používatelia zaznamenali problémy s kompatibilitou, ktoré by však už mali byť po dnešnej aktualizácii odstránené.  Po vydaní Instagramu sa tiež vzniesla vlna kritiky od majiteľov iOS zariadení, ktorí akosi nevedeli prekusnúť to, že Instagram už nie je vyloženou doménou Apple produktov. Niektoré ich reakcie si môžete pozrieť aj na obrázku nižšie.

 

Instagram
Instagram
Verzia 1.0.1 (3. 4. 2012)
Veľkosť 13 MB
2.2+

Zadarmo

Zdroj: androidauthority.com, phandroid.com

4.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+