MojAndroid

Po tom, ako bol Instagram odkúpený Facebookom, sa v ňom začali robiť rôzne zmeny. Niektoré k lepšiemu a iné zas k horšiemu. Negatívne sa dá hodnotiť aj najnovšie rozhodnutie Facebooku, ktorý chce upraviť zobrazovanie fotografií na Instagrame podobne, ako urobil dávnejšie na vlastnej sociálnej sieti. Ľuďom sa po novom majú zobrazovať len vybrané príspevky, ktoré Instagram vyfiltruje pomocou špeciálneho algoritmu. Používateľom sa to pochopiteľne nepáči, a tak založili petíciu proti tomuto kroku. Tú k dnešnému dňu podpísalo už takmer 175 000 ľudí.

3009340-poster-instagram

Náš tip
Instagram upraví poradie príspevkov podľa nového algoritmu. Ukáže len tie najlepšie

Petícia prebieha na stránke change.org a žiada zástupcov Instagramu a Facebooku aspoň o to, aby používatelia mali na výber, či chcú zobraziť na časovej osi vytriedené príspevky alebo všetky fotografie a videá od ľudí, ktorých sledujú. Priamo v petícii zástupcovia používateľov citujú aj samotný Instagram, ktorý pri vyhlásení zmeny povedal, že “počúva odozvu od používateľov”. Tí dávajú zástupcom spoločnosti jasný odkaz o tom, čo chcú.

Zdroj: Change.org

19.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+