MojAndroid

Používatelia sociálnych sietí sa často stretávajú so šikanou zo strany ostatných používateľov. Platforma Instagram sa snaží svojich používateľov chrániť a proti takémuto správaniu aktívne bojuje. Dnes na svojom blogu predstavila ďalšie spôsoby, akými sa bude nenávistné prejavy snažiť obmedziť.

Ako Instagram bojuje s nenávistným prejavom a šikanou

Pravidlá Instagramu netolerujú žiadne nenávistné prejavy voči druhým používateľom. Tieto pravidlá boli minulý rok posilnené zákazom ďalších foriem nenávistných prejavov.

Spoločnosť vo svojom príspevku píše, že medzi júlom a septembrom minulého roku zasiahla proti 6,5 miliónom nenávistných prejavov, z ktorých 95 % našla skôr, ako ich niekto nahlásil.

Instagram má množstvo nástrojov, ktoré ponúkajú používateľom možnosť chrániť sa. Pomocou filtrov komentárov môžu zabrániť ostatným používateľom zanechávať nevhodné komentáre pod ich príspevkom. Minulý rok Instagram predstavil novú funkciu, pomocou ktorej môžu používatelia spravovať viac nechcených komentárov naraz – či už ide o hromadné mazanie, alebo hromadné blokovanie účtov, ktoré ich zverejnili.

Problémové sú súkromné správy

Nenávistný alebo obťažujúci obsah, ktorý sa na platforme vyskytuje, je často odosielaný pomocou súkromných správ. Tie je ťažšie odhaliť a vymazať ako napríklad nenávistné komentáre. DM sú určené na súkromné ​​konverzácie a Instagram nepoužíva technológiu na proaktívne zisťovanie škodlivého obsahu rovnakým spôsobom ako na iných miestach.

Nižšie nájdete zoznam opatrení, ktoré Instagram dnes predstavil v snahe pomôcť znížiť počet rozosielaných nenávistných správ. V súčasnosti majú účty podnikateľov a autorov možnosť vypnúť DM od ľudí, ktorých nesledujú. Túto funkciu čoskoro dostanú aj používatelia osobných účtov.

Prísnejšie tresty pre používateľov, ktorí odosielajú nenávistné správy

Ak niekto odosiela správy, ktoré porušujú pravidlá Instagramu, platforma mu zakáže odosielať správy na určitú dobu. Ak po uplynutí tohto zákazu ich bude používateľ odosielať aj naďalej, jeho účet bude deaktivovaný. Deaktivované budú aj nové účty, ktoré budú vytvorené s cieľom obísť tento zákaz. Instagram bude taktiež naďalej mazať účty, ktoré boli vytvorené len na odosielanie nechcených správ.

Instagram bude spolupracovať aj s políciou

Instagram sa zaviazal spolupracovať s britskou políciou pri vyšetrovaní nenávistných prejavov a poskytne jej informácie na základe právnych žiadostí. Tieto žiadosti však nesmú byť v rozpore s platnou legislatívou a nesmú porušovať ľudské práva.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Ako Instagram zachraňuje reštaurácie

15.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+