MojAndroid

Spoločnosť Meta oznámila, že slovenskí rodičia dostanú nové bezpečnostné funkcie pre kontrolu obsahu zobrazovaného ich deťom v službe Instagram a vo všetkých Meta Quest headsetoch. Bezpečnostné opatrenia vytvoril americký gigant v spolupráci s odborníkmi a už niekoľko mesiacov fungujú v USA.

Okrem rodičov dostanú nové funkcie v službe Instagram aj samotní tínedžeri

Vďaka novému bezpečnostnému opatreniu budú môcť rodičia získať dohľad nad Instagramovým účtom svojho dieťaťa. Pre aktiváciu je nutné, aby rodič poslal svojmu dieťaťu pozvánku na takýto dohľad alebo naopak. Rodič následne získa prehľad o tom, koho jeho dieťa sleduje, koľko času trávi na Instagrame alebo bude mať možnosť stanoviť prestávky a denný limit používania tejto služby.

Nové funkcie získajú aj samotní tínedžeri. Príkladom je nová funkcia „nudge”. Ak sa tínedžer na Instagrame venuje stále rovnakej téme, táto funkcia bude zasielať upozornenia s podnetmi na inú tému. Rozšíriť by sa mala aj funkcia „Pripomenutie prestávok”, ktorá už dnes používateľov upozorňuje na nadmerný čas strávený na Instagrame vo forme Reels videí. Ich autormi budú v prípade tínedžerov mladí tvorcovia.

Rodinné centrum pre sociálnu sieť Instagram | Zdroj: Meta

Spoločnosť Meta predstavila aj Rodinné centrum. V podstate ide vzdelávaciu stránku, ktorá rodičom pomôže lepšie sa orientovať v online svete a poskytne im rady, ako správne so svojimi deťmi hovoriť o online témach. Integrovanie nových funkcii prebieha v súlade s Dohovorom OSN o právach dieťaťa (UNCRC).  Vďaka tomu je zachovaná autonómia všetkých používateľov. Funkcie budú dostupné behom jesene.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Pokus so spoplatnením nevyšiel, Orange spúšťa 5G zadarmo!
16.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+