MojAndroid

Vývoj mobilných aplikácií nezačal predstavením prvého iPhone a Android zariadenia, ako by sa mohli niektorí domnievať. Aplikácie tu boli už dávno predtým. Napríklad prvý smartfón IBM Simon mal už v roku 1994 vlastné aplikácie. Samozrejme, nemohli ste si ich stiahnuť z nejakého obchodu, ani dokonca z Internetu, ale boli to zabudované aplikácie ako kalkulačka, zoznam kontaktov, hodiny a dokonca aj predchodca Google Máp.

Náš tip
Ako naši čitatelia používajú svoje smartfóny? | INFOGRAFIKA

Odvtedy sa zvýšil nielen počet aplikácií, ale aj ich kvalita, keďže dnes nám pomáhajú uľahčovať veľa vecí. Dokonca aj čo sa týka dostupnosti, sme na tom v súčasnosti lepšie. Dnes vám stačí otvoriť obchod s aplikáciami a jedným, dvoma dotykmi začať sťahovať aplikáciu, ktorú chcete. Treba si však pospomínať na to, ako vývoj mobilných aplikácií začal, a ktorým inováciam sme za to vďační. Preto chceme s vami zdieľať zaujímavú infografiku, ktorá vám ukáže celú históriu vývoja.

vývoj mobilných aplikácií

Zdroj: PhoneArena

29.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+