MojAndroid

Spoločnosť Samsung je vo svete známa tým, že nešetrí na svojom marketingu. Aj preto si mohla pri propagácii svojich nových tabletov Samsung Galaxy Tab S 10.5 a Samsung Galaxy Tab S 8.4 dovoliť vytvorenie zaujímavej infografiky o tom, prečo sú Super AMOLED displeje lepšie ako jednotky LCD. Na jednotlivých snímkoch vyzdvihuje najmä reálnejšie farby, vernejšie zobrazenie čiernej, lepšie pozorovacie uhly či hlbší kontrast. Ten, kto ovláda základnú angličtinu, si môže ďalšie detaily prečítať priamo na infografike nižšie.

Samsung-Galaxy-Tab-S-with-Super-AMOLED-screen-explained
Čo robí Super AMOLED displeje na Galaxy Tab S tak živými?

Samsung-Galaxy-Tab-S-with-Super-AMOLED-screen-explained (1)
AKO TO FUNGUJE? Super AMOLED displeje obsahujú diódy so samostatným vyžarovaním, čo umožňuje rýchlejšie odozvy a žiadne nechcené pozostatky zo zobrazenia.
Samsung-Galaxy-Tab-S-with-Super-AMOLED-screen-explained (2)
PREČO MAJÚ SUPER AMOLEDY DOBRÝ KONTRAST? Môže za to kontrastný pomer 100 000:1, ktorý zaručuje vyššie detaily v svetlých aj tmavých oblastiach obrazu.

Samsung-Galaxy-Tab-S-with-Super-AMOLED-screen-explained (3)
KTORÉ DISPLEJE MAJÚ LEPŠIE POZOROVACIE UHLY? Sú to Super Amoled displeje, ktoré ponúkajú čistý obraz z takmer každého uhla.
Samsung-Galaxy-Tab-S-with-Super-AMOLED-screen-explained (4)
KTORÉ DISPLEJE PONÚKAJÚ LEPŠIU FAREBNOSŤ? Ide opäť o Super AMOLED jednotky, ktoré pokrývajú až 90% škály Adobe RGB, pričom prinášajú prirodzenejšie a presnejšie farebné podanie.

Na záver iba dodávam, že Super AMOLED displeje majú silnú konkurenciu najmä v displejoch Super LCD (hlavne 3.generácia). Tie sú lepšie v podaní bielej farby a celkovo je ich kvalita porovnateľná s najnovšími Super AMOLED displejmi.

Zdroj: PhoneArena

16.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+