MojAndroid

Sci-fi filmy nám ponúkajú pohľad režiséra a autora diela na technológie budúcnosti, pričom niektoré nápady sú pomerne využiteľné. Dôkazom je film Minority Report, v ktorom Tom Cruise ovládal počítač s pomocou akejsi rukavice, ktorý sa stal inšpiráciou firmy Intellect Motion pre vytvorenie podobného zariadenia nazvaného iMotion. Autori projektu sa obrátili na populárnu platformu davového financovania Kickstarter, kde hľadajú potrebné finančné prostriedky na jeho dokončenie.

imotion ovladac pohybu

iMotion je malé oblé zariadenie, ktoré je navrhnuté pre nosenie na dlani a je tvorené akcelerometrom, gyroskopom a trojicou LED diod, ktoré sú určené na komunikáciu s akoukoľvek štandardnou web kamerou. Kamera spolu so softvérom nainštalovaným a na počítači dokáže určiť polohu ovládača v 3D priestore a využiť tieto údaje na riadenie aplikácii alebo hier. Zariadenie je tiež vybavené vibračnou odozvou, ktoré prijíma signály prostredníctvom bluetooth. Autori plánujú vypustiť aj vlastné SDK, ktoré môžu developeri využiť na optimalizáciu svojich aplikácii.

Technológia bola pôvodne vyvinutá spoločnosťou pred niekoľkými rokmi pre lekárske účely, ako je športová rehabilitácia. Spoločnosť so sídlom v Singapúre však prešla do oblasti hier a vytvorili takýto prototyp ovládača. Po dlhom vývoji je pripravená uviesť produkt na trh, no potrebuje na to nevyhnutné finančné prostriedky, čo je dôvod, prečo sa obrátila na Kickstarter. Veľmi zaujímavá je cena, ktorá na tejto platforme bola stanovená na 49 amerických dolárov (pre prvých prispievateľov, teraz 59 dolárov). Ak vás ovládač zaujal, môžete navštíviť stránku projektu a podporiť ho kliknutím na tento odkaz.

28.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+